nahoru

Omezením navzdory: Kapela Mňága a Žďorp vyprodala první koncert jarního turné a jede dál

-bam- 25. března 2021 • 11:30

„Zkouším se prokopat ven,“ zpívá kapela Mňága a Žďorp v písni Made in Valmez na stejnojmenném debutu z roku 1991. Věrná přitom zůstává po třiceti letech od jeho vydání nejen textu písně, ale i místu svého původu. Nerezignovat na podstavu muzikantského bytí se skupina rozhodla už vloni, kdy před kamerami internetové televize Mall.tv odehrála dvaadvacet koncertů. Letos ve svém záměru bavit každou sobotu sebe i fanoušky pokračuje. A kde jinde zahájit jarní turné než tam, kde to před lety všechno začalo.

Valmezský kulturák se stal dějištěm úvodního koncertu Jarní online šňůry Mňágy a Žďorp. První ze série vystoupení, které kapela odehraje během jedenácti po sobě následujících sobot, se přitom podobalo malému festivalu. Nejen počtem hostů, ale i zakoupených lístků. „Všechno klaplo a po třech hodinách jsme z pódia slezli šťastní, že zas hrajeme, a ještě ke všemu s tak báječnýma hostama! Prodalo se nějakých 550 vstupenek, některé skupinové, takže 600 lidí v Liďáku znamená vyprodáno,“ hodnotí Petr Fiala, který ten večer nebyl jen frontmanem, ale také oslavencem. K 57. narozeninám mu popřáli Karel Holas a František Černý ze skupiny Čechomor, Tomáš Hanák, Petr Váša nebo Jitka Andrášková.

Osamocená přitom šestice muzikantů nezůstane ani na dalších „zastávkách“.  Pozvání společně si zahrát přijali písničkáři Jarek Nohavica a Karel Plíhal, stand-up komik Lukáš Pavlásek, režisér Petr Zelenka, filmový producent a frontman kapely Drtikol Milan Kuchynka nebo hudební producent Milan Cimfe. „Na hosty se moc těším, protože jsou to všichni šikovní a talentovaní kluci a holky. S každým si něco zahrajeme a pokecáme. Každý koncert bude úplně jiný,” slibuje Fiala. Jeho slib se přitom týká i repertoáru.

Fanoušci se můžou těšit na večery s deskami Nic složitýho, Dutý ale free, Na stanici polární a Takže dobrý, love songy nebo písničkami na přání. Právě těm bude věnovaný už druhý stream v sobotu 27. března od 20:00. Sledovat ho můžete na live.mnaga.cz po zakoupení lístku. Ty jsou k dostání na shop.mnaga.cz. Online koncert ze zkušebny stojí 149 Kč, spešl ze střechy karlovarského hotelu Thermal nebo u táboráku 349 Kč. Skalní fanoušci si můžou koupit permanentku na celé turné s 30% slevou. Každá vstupenka platí až do nedělní půlnoci.

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.