Autistický chlapec natočil skvělý krátký film s Harry Potterem | Reflex.cz
nahoru

Autistický chlapec natočil skvělý krátký film s Harry Potterem

Adam Kolář18. dubna 2011 • 12:17
Jak se Aleš potkal s Harry Potterem
Jak se Aleš potkal s Harry Potterem
• foto: 
Inventura.org

Mladý Aleš Koudela trpí autismem. Chorobou, která se projevuje abnormální sociální interakcí, stále se opakujícími vzorci chování a v podstatě narušenými komunikačními schopnostmi. To ovšem neznamená, že by Aleš nebyl vskutku nadaný.

V krátkém animovaném snímku autor nezapře své dvě největší záliby – vesmír a Harryho Pottera. Film vznikl ve sdružení Inventura, které je u nás zcela prvním centrem pro podporu a především prezentaci umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním hendikepem. Tam se ihned stal jedním z nejoblíbenějších snímků. Aleš celý film vymyslel, nakreslil a nakonec i nadaboval. Stručně řečeno se ve filmu, společně s Alešem a Harrym vydáme do vesmíru, kde narazíme na UFO. Tam si Aleš, po přemožení nepřátelských mimozemšťanů, vezme tři věci, co ležely na stole, které si přiveze s sebou na naší planetu.

 

Japonec přeměňuje mořské potvůrky na umění
ako 16. dubna 2011 • 13:09

Japonec přeměňuje mořské potvůrky na umění

 

Mediální vyvražďovaná kolem Věcí veřejných pokračuje. Vrátí se Paroubek jako spasitel?
Díky elixíru mládí vzkřísí dědečka z hrobu a na jakémsi chipu ukáže tatínkovi pod mikroskopem malé mimozemšťánky, čímž mu dokáže, že existuje mimozemský život. Ve filmu „Jak se Aleš potkal s Harry Potterem“ jsou nečekaně propracované detaily. Ty má autor nacvičené ze svého druhého hobby, čímž je fotografování. Aleš je údajně mezi přáteli oblíbený pro svůj smysl pro humor a také pro své inspirativní otázky. Vítejte ve světě Aleše Koudely.

 

360p 240p
Jak se Aleš potkal s Harry PotteremVIDEO Inventura.org

 

Sedmnáctiletý Čech staví kopii Titanicu 1:1. Pomoct mu chtějí i arabští šejciDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější