nahoru

Koncert v newyorském metru – radost Steva Jobse

Matěj Bartošek1. listopadu 2010 • 11:47
Atomic Tom hrají v newyrském metru, místo nástrojů používají iPhone.
Atomic Tom hrají v newyrském metru, místo nástrojů používají iPhone.
• foto: 
Youtube.com

Atomic Tom byly donedávna rocková kapela, jakých jsou na světě tisíce. Vše se změnilo, když se kvarteto rozhodlo zahrát ve vagónu newyorského metra (za plného provozu) jednu svou skladbu v zajímavé instrumentaci – místo klasických hudebních nástrojů použili čtyři iPhony. Další tři telefony posloužily jako kamery. Poměrně čerstvý záznam už na YouTube vidělo přes tři milióny lidí.

Ze zpětného pohledu — ten nápad visel ve vzduchu. Současné mobilní telefony mají takové množství aplikací, že se v nich neorientuje ani Steve Jobs. A schopnost simulovat zvuk kytary, bicích či piana určitě patří mezi ty srozumitelnější. Atomic Tom jsou z hudebního hlediska celkem postradatelná kapela. Někde v baru je však osvítilo, a proto dnes zažívají svých patnáct minut slávy. Respektujme, že byli první, kdo dokázal ze čtyř miniaturních krabiček vykouzlit zvuk rockové kapely. Koneckonců, docela jim to v tom metru šlape — minimálně pan Jobs teď nepochybně patří mezi jejich fanoušky.

 

 

Ještě pro pořádek: Video bylo natočeno v pátek 8. října v New Yorku na trase B, na Manhattanském mostě cestou do Brooklynu. Vše bylo důkladně promyšleno, nazkoušeno a zkonspirováno. Cestující jsou autentičtí Newyorčané, kteří při nastupování do metra neměli páru, že budou svědky originálního koncertu. Až se mezi Vyšehradem a náměstím I. P. Pavlova bude odehrávat něco podobného, doufejme, že to někdo natočí.

 Diskuse ke článku