Chuligáni na fotbalových stadionech: Chraňme daňové poplatníky. Žádné dotace klubům, když nezajistí pořádek | Reflex.cz
nahoru

Chuligáni na fotbalových stadionech: Chraňme daňové poplatníky. Žádné dotace klubům, když nezajistí pořádek

Petr Kolman13. března 2019 • 17:47
Chuligáni na fotbalových stadionech: Chraňme daňové poplatníky. Žádné dotace klubům, když nezajistí pořádek
foto: Martin Sekanina (Blesk)

Sociálně demokratický ministr vnitra Jan Hamáček se po řádění plzeňských „fanoušků“ (zde spíše chuligánů) v rámci utkání s pražskou Spartou rozhodl svolat expertní skupinu, jež se bude zabývat násilím na našich stadionech. Je dobře, že se ministr rozhodl pozvat i zástupce fotbalových klubů.

Nechci a nebudu zde rozebírat utkání Sparty a Plzně, nebyl jsem tam a asi se všichni rozumní čtenáři shodnou, že násilí na stadiony nepatří. Fotbal má být především radost a ne boj o zdraví či dokonce o život v ochozech!

Musím zde ovšem učinit jednu obecnější poznámku.

Jedni (si) hrají, druzí platí

Příliš nechápu, když kluby mají peníze mj. na enormní platy hráčů a trenérů (často i ze západní Evropy, Afriky či Jižní Ameriky), proč více neinvestují do bezpečnosti na stadionech? Proč na tento „byznysový cirkus“ novodobých gladiátorů v kopačkách má přispívat daňový poplatník?

Z jakého racionálního důvodu má platit tetička z Krkonoš drahé manévry policie, která se snaží uhasit bezpečnostní požáry na stadionech Baníku či Sparty?

Český stát by měl Hamáčkovými ústy vyslat jasný signál: Pokud nebude na stadionech a v jejich okolí klid a pořádek, žádné větší dotace do kopané. Samozřejmě analogicky do jiných sportů, pokud by tam docházelo k obdobným násilným výtržnostem.

Bojujme proti terorismu! Krájejte maso nůžkami, občané!
Jiří X. Doležal 12. března 2019 • 13:58

Bojujme proti terorismu! Krájejte maso nůžkami, občané!

Závěrečná penalta

Veřejné peníze by měly jít především do podpory sportování mládeže (ale i třeba obyčejných lidí středního věku a seniorů), nikoliv na podporu pár sportovních hvězd. Ty ať si platí sponzoři, kteří ostatně stejně náklady vynaložené na reklamu a sponzoring započtou tak jako tak do ceny výrobků, které kupují sportovní fanoušci.

Bezpečnost na stadionech musí zejména zaplatit sportovní (zde fotbalové) kluby, ne daňový poplatník. U ministra vnitra z ČSSD se ale můžeme spíše obávat, že sportovcům a jejich klubům slíbí další dotace. Dodejme, že s jejich koaličními partnery z hnutí ANO, které nyní ovládá i ministerstvo školství a ministerstvo financí, to nebude z podstaty (populistické) věci lepší.

Koneckonců, slibem neurazíš, a zase je před volbami, v Česku je totiž skoro pořád před nějakými volbami.

Tyrion Lannister, děvkař, ochlasta i schopný úředník. Znáte role slavného “skřeta” ze…
Slovensko hledá prezidenta: Velký přehled kandidátů. Má šanci aktivistka, Maďar či …
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,150
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější