nahoru

Mincovní šmejdi: Prodavači cetek vrací úder!

Jiří X. Doležal 5. února 2017 • 16:00
Do redakce dorazila obálka pro JXD, která obsahovala naprosto neodolatelnou nabídku.
Do redakce dorazila obálka pro JXD, která obsahovala naprosto neodolatelnou nabídku.
• foto: 
Archív

Nedávno jsem psal o firmě Národní pokladnice, která má v sortimentu celou řadu bezcenných cetek. Přitom agresivní marketing, který používají, může snadno pomalejší lidi navnadit, že si kupují něco cenného. Nyní, poté, co jsem je v Reflexu zkritizoval, mi ti holoubkové poslali nabídku na nákup jejich zboží!

Nedávno jsem psal o prodavačích „cenných“ mincí a slitků, kteří užívají ostře manipulativní a agresivní marketing na své pochybné zboží. Psal jsem o několika podobných, naposledy o firmě jménem Národní pokladnice. Proto mne firemní obálka Národní pokladnice v mé redakční poště nepřekvapila. Asi se ohrazují proti tomu článku, napadlo mne okamžitě. To brzy...

Otevřel jsem obálku adresovanou „Jiří X. Doležal, Reflex“ a z ní vypadl leták: „Nejznámější dílo Josefa Lady na cihličce zušlechtěné ryzím zlatem a stříbrem. Akční cena 490 Kč (ušetříte 500 Kč). Nejvyšší mincovní kvalita. Striktně limitovaný počet sbírek: Jen 5000 krát celosvětově.“ Ona „cihlička“ pak vypadá a má rozměry jako uncový zlatý slitek investičního zlata. Vyrobena je z mědi a na ní je natištěna reprodukce obrazu Josefa Lady. Celková hodnota nula, prostě suvenýrová tretka, když budu hodně velkorysej, tak třicet korun na stánku na pouti.

Kromě několika podobných letáků pak byl v obálce dopis. „Nejznámější dílo Josefa Lady. Vážený pane Doležale! Děkujeme za Váš zájem o působivou cihličku zušlechtěnou ryzím zlatem, která představuje reprodukci jednoho z nejslavnějších děl secesního malíře Alfonse Muchy - Ovoce.“  Ti ptáčkové nejenže mi poslali - zjevně odplatou za článek - nabídku svých cetek, oni mají ještě takový bordel v administrativě, že melou dohromady dva dopisy.

Jeden, kterým nabízeli „působivé cihličky“ s Muchou a o kterých jsem psal v Reflexu, a novou edici cetek s Ladou. Takže kromě toho, že zasláním nabídky na mou redakční adresu projevili extrémní drzost: Oni jí ještě blbě napsali! Odešel jsem do terénu, a někdy odpoledne mi volají z recepce: „Máte tu dobírku od České pošty!“ „Kdo je odesilatel?“ „Národní pokladnice!“ „No tak ať to pošlou zpátky“, odvětil jsem ponuře a jal se kout plány na odplatu. Mládenci z Národní pokladnice jsou drzý jak parkový veverky, a je třeba odvety!

Adresováno mi to bylo do redakce, oficiálně, tak jsem proto nemohl zavolat na jejich kontaktní telefon a adekvátně se vyjádřit. Stejně tak nesmím nasbírat krabici psích výkalů a odeslat to do Národní pokladnice poslíčkem - bylo by to proti etickému kodexu naší firmy, nesmíme čtenářům posílat h**na.

Dlouho jsem přemýšlel, a pak mi docvaklo. Na takto dobře míněnou nabídku nelze odpovědět jinak než jinou nabídkou! A tak teď pokaždé, když si vzpomenu, dám do obálky objednávku předplatného Reflexu a panu Luboši Krčilovi, řediteli Národní pokladnice, který je pod dopisem podepsán, to pošlu do firmy, ať si nás předplatí. Schválně, koho to bude bavit dýl.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější