nahoru

Šmejdi se najdou i u anglické policie. Řidič nahrál strážníka, jak přesouvá zákaz stání a pokutuje

Mav 8. dubna 2016 • 19:30
Šmejdi se najdou i u anglické policie. Řidič nahrál strážníka, jak přesouvá zákaz stání a pokutuje
foto: profimedia.cz

Angličané jsou obvykle hrdí na své policisty, jsou dáváni za vzor celému světu. Ale i mezi nimi se najdou černé ovce. Důkaz teď poslal na sociální sítě jeden řidič, který svůj vůz vybavil kamerou. Natočil na ni svévolnou manipulaci se zákazem stání.

Harvey Saunders už se párkrát hádal s policisty o pokuty, a tak si na palubní desku pořídil kameru, aby měl propříště o co se opřít.

Zapnutá kamera zaznamenala, jak strážník posouvá kužel se zákazem stání a následně píše bloček pro auto, které se rázem ocitlo v zákazu. Pokuta: 70 liber neboli přes 2200 Kč.

Saunders strážníka záhy potkal, a tak se ho na jeho počínání optal. „No neměl jste tam parkovat, že jo,“ odpověděl mu. „Tak jsem mu řekl, že jsem ho nafilmoval, jak kuželem hýbe, a že ho právě také natáčím. V tu chvíli se rozzuřil,“ citoval Saunderse místní The Hull Daily Mail.

Radnice se za svého strážníka víceméně omluvila. „Není vzácnost, že s kužely hýbou lidé, jako se to stalo i teď. Policista správně vracel kužel na původní místo, ale neměl pak udělit pokutu.“ Pokutu prý zrušili, ale lavinu na sociálních sítích to jen tak nezastaví a skvrna na pověsti zůstane.

Mav


Klíčová slova: policie, Velká BritánieDiskuse ke článku