Proč byl dnes Babiš při čtení svých novin hodně smutný | Reflex.cz
nahoru

Proč byl dnes Babiš při čtení svých novin hodně smutný

Marek Stoniš2. února 2017 • 15:35
MF Dnes ze dne 2. února 2017.
MF Dnes ze dne 2. února 2017.
• foto: 
Archív

Víte, jak se pozná, když má Andrej Babiš středně velké problémy? Jednoduše: V jeho Mladé frontě DNES vyjde na titulní straně jako hlavní článek text o tom, že v závěji sněhu uvízl sypač. Jako toto pondělí — tedy den poté, kdy ministr financí začal na kameru nadávat novinářům, kteří se ptali po jeho příjmech, a kdy odmítl v diskusním pořadu vytáhnout pindíka a češtinu obohatil o novotvar „sorry jako“.

A víte, jak se pozná, když má Andrej Babiš hodně velké problémy? To když v jeho Mladé frontě DNES vyjde na titulní straně jako hlavní článek, že sociální demokraté ruku v ruce s kmotry ODS kdysi kdesi kradli veřejné peníze. Jako tento čtvrtek, tedy den poté, kdy parlamentní vyšetřovací komise odmítla všechny teorie o zmanipulované reorganizaci policie pod vedením policejního prezidenta Tuhého, kterou chtěli zpochybnit především bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta a jeho politický chráněnec Andrej Babiš. A kdy se veřejnost už nepokrytě hurónsky baví Babišovým dalším kličkováním ohledně původu a výše majetku.

Proto také kromě pseudoinvestigativních kauz o rejdech politické konkurence hnutí ANO nasadila na tento den redakce MfD ten nejtěžší možný žurnalistický kalibr – velký profilový rozhovor se samotným svým majitelem, v němž mu patolízalsky nechala vyvrátit všechny ty „lži“, které o něm v posledních dnech vyšly a byly odvysílány.

Pane Babiši, omluvte se veřejně za „zkorumpovanou pakáž“, nebo ukažte důkazy!

A víte, jak se pozná, když má hodně, ale opravdu hooooodně velké problémy Mladá fronta DNES? To když si dnes ráno Andrej Babiš ten rozhovor ve svých novinách přečetl, uvědomil si, že asi zase naplácal něco, co neměl, otevřel si svůj kanál na Twitteru a napsal: „Mrzí mě, že redaktorky Mladé fronty DNES nevydaly autorizovaný rozhovor se mnou, ale nesmysl plný chyb.“ To bude dnes v Babišonovinách asi veselo.

Přitom je třeba se oněch nebohých redaktorek, jež s Babišem rozhovor vedly, rázně zastat: „Nesmysl plný chyb“ je přece přesně ten žánr, jakým se dá popsat jakékoliv veřejné vystoupení Andreje Babiše.

Babiš udá Česko. Starého psa novým kouskům...
Jiří X. Doležal 29. ledna 2017 • 20:28

Babiš udá Česko. Starého psa novým kouskům...

Malér, Nečas lhal. Ale Babiš lže pořád a nikdo to neřeší!
Jiří X. Doležal 27. ledna 2017 • 12:49

Malér, Nečas lhal. Ale Babiš lže pořád a nikdo to neřeší!Klíčová slova: Andrej Babiš, daně, příjmy, MF Dnes


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější