Malér, Nečas lhal. Ale Babiš lže pořád a nikdo to neřeší! | Reflex.cz
nahoru

Malér, Nečas lhal. Ale Babiš lže pořád a nikdo to neřeší!

Jiří X. Doležal27. ledna 2017 • 14:30
Andrej Babiš
Andrej Babiš
• foto: 
Ladislav Němec / Mafra / Profimedia

Pan Čistý — to je dnes již zapomenutá přezdívka Petra Nečase — podle rozhodnutí soudu veřejně lhal. Je to sice pěkná tečka za příběhem Mirka Dušína v politice, ale otvírá zajímavou otázku: Proč Nečasovi otloukají o hlavu, co beztrestně dělá Andrej Babiš furt?

Odvolací senát pražského městského soudu včera rozhodl o odvolání v Nagygate, část sledování Vojenským zpravodajstvím — vrátil případ obvodnímu soudu k novému projednání, vyměnil soudkyni a také v usnesení konstatoval, že expremiér Petr Nečas je usvědčený lhář. „Obvodní soud nemístně bagatelizuje z logiky věci vyplývající skutečnost, že svědek RNDr. Nečas buď lhal v prohlášení ze dne 15. 6. 2013, nebo ve své výpovědi v této trestní věci,“ stojí v usnesení.

V tiskovém prohlášení pro média z června 2013 Nečas sdělil, že o sledování své ženy „nikdy nerozhodl ani nebyl informován“. O několik let později u soudu naopak vypověděl, že sledování své ženy inicioval on sám. A právě na tento rozpor městský soud oprávněně poukázal.

Kauza Jana Nečasová: Když soudce nevěří vlastnímu rozsudku
Dušan Šrámek 16. ledna 2017 • 16:37

Kauza Jana Nečasová: Když soudce nevěří vlastnímu rozsudku

Nám zbývá si vybrat: Buď Nečas lhal do médií (a to v době, kdy zastával roli premiéra), nebo, což by bylo ještě horší, lhal před soudem. Křivé svědectví je, připomínám, v České republice trestný čin. Ať už platí první, nebo druhá varianta, je jasné, že pan Čistý je zahnojený jako většina ostatních politiků a že plácá do větru to, co se mu zrovna hodí do krámu. Ponížení jeho osobně i celé ODS, za kterou premiéroval, je dokonáno.

Absolutně nechci omlouvat poměry, jež Nečas na vládě nastolil. To, že chod země de facto určovala bývalá kantýnská, neboť zřejmě kvalitně souložila s premiérem, je zábavné v seriálu Jistě, pane premiére, ale ne v realitě. Stejně tak nechci omlouvat Nečase, že lhal.

Já mám na tyhle okázale slušné panáčky odjakživa trochu spadeno, vždy se domnívám, že pod okázale slušňáckou vrstvou bude něco hodně shnilého, a tu obrannou vrstvu si slušňák drží, aby ty hnusy z jeho nitra nebyly rozpoznatelné. Prostě — pan Čistý je prolhanej nikoliv Nečas, ale Neřád — a jsem rád, že už v politice není. Měl by z ní vypadnout každý politik, který je usvědčen z veřejné lži.

Šokující odposlechy: Nagyová označila ženu premiéra za „krávu a čůzu“, Nečase za „vola…

A tak mne v tom rozhořčení nad Nečasem najednou napadá: Proč jsou z jeho lži všichni tak okázale pohoršení? I iDnes.cz má mezititulek „Nečas lhal, míní soud“ — a přitom její vlastník, ministr Babiš, byl opakovaně usvědčen z větší a méně omluvitelné lži.

Babišovo nehorázné lhaní o majitelích Čapího hnízda je až legendární a jeho nejnovější lhaní o dluhopisech Agrofertu, jež koupil za peníze, co neměl nebo vlastně měl, ale zapomněl na ně? To myslí vážně? Andrej lže přímo programově — a nikdo není tak masívně pohoršen, jako jsou lidé i média pohoršeni lží Petra Nečase. Asi chudák Nečas nerozdal dost koblih nebo co...

Kde vzal Babiš peníze? Pan Nedotknutelný už odpovídat nemusí
Bohumil Pečinka 23. ledna 2017 • 12:16

Kde vzal Babiš peníze? Pan Nedotknutelný už odpovídat nemusí

Nečasová se cítí nevinná, v kauze rozvědky vypovídala dvě hodiny
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější