Kouřit, nebo nekouřit? Nenechme si omezovat svobodné rozhodování, i když žijeme nezdravě! | Reflex.cz
nahoru

Kouřit, nebo nekouřit? Nenechme si omezovat svobodné rozhodování, i když žijeme nezdravě!

Jan Žáček10. ledna 2017 • 07:00
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Je toho hodně, čeho bychom měli mít v této době a zemi dost a proti čemu bychom se měli otevřeně postavit. Těm všemožným nařízením, zákazům, omezením, jimiž nás čím dál tím více obtěžuje tato vláda a Poslanecká sněmovna, podléhající nesmyslnému vlivu (nejen) levicových byrokratů z Bruselu.

Naši poslanci se houfně postavili za další projev potlačování osobní svobody občanů ČR. Za zákaz toho, aby lidé mohli svobodně rozhodnout, co se smí a co se nesmí tam, kde jim to patří.

Jsem nekuřák a pobyt v silně zakouřených místnostech mi vadí. Jestliže tedy vstoupím do restaurace, v níž je nedýchatelno, dobrovolně z ní odcházím, neboť se nehodlám dusit. Toho, kdo tam pobývá, považuji tak trochu za sebevraha.

Má žena je kuřačka, ale u nás doma kouří jen v kuchyni a ani návštěva si nesmí zapálit jinde. A pořád má žena větrá, aby to u nás kouřem nenačichlo. Záclony, potahy, ložní prádlo, koberce… nic. V autě rovněž nekouří. Je to její svobodná volba, a kdyby někdo chtěl kouřit v našem voze, vysadila by ho. Tak je to správné. Vlastník má plné právo rozhodnout si, kdo bude v jeho prostorách co dělat.

V hospodách by neměli nalévat politikům. Jejich legislativní patlaniny pak ničí tuto zemi

Za socialismu jsme byli střeženi, hlídáni a všelijak omezováni. I ta otřesná atmosféra, kterou komunisté svými zákazy a rozkazy vyvolávali, vedla k jejich odchodu od moci ve státě. Ta hloupost, s níž občanům vnucovali, co smějí a co nesmějí, včetně toho, co si mají a co si nemají myslet. Po listopadu 1989 u nás přišla svoboda, lidé si volně vydechli a dělali, říkali a psali si, co chtěli. Bylo to krásné, bohužel dosti krátké období.

Z podnikatelského sektoru se zvolna začali dostávat i k politické moci bývalí komunisté, a především jejich děti, vychované v duchu diktatury a její správnosti. Správnosti toho názoru, že lidé obecně nejsou dost inteligentní na to, aby o sobě samých mohli rozhodovat. Ovšem, někteří komunisté, seskupení v různých stranách, od moci neodešli nikdy. Jeden z nich, soudruh lžiprezident Zeman, dokonce nedávno prohlásil: „Protikuřácký zákon je podle mého názoru naprostý nesmysl. A já ho vetovat nebudu jenom proto, že jsem sám kuřák. A byl bych tedy v konfliktu zájmů.“ Takže, aby to bylo jasné, on ví, že je to nesmysl, ale nechá ho projít. To přece „dává“ logiku správného šílence. Nesmyslný zákon podporuje i přítel „kulichů“ — ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Z přísně lékařského hlediska správné. Ale Ludvík není lékař.

Recenze na cigarety s mrtvolou: Spotřebu nesníží, ale solidně obtěžují kuřáky

Od května budu v restauracích, kam chodívám, jako nekuřák zřejmě hodně osamělý. Kuřáci budou popíjet venku nebo prostě jinde. V tzv. garážových restauracích. Nebo bytových. Lidé se budou scházet doma a tam konzumovat pivo z lahví, případně si sami čepovat ze soudku a hezky při tom kouřit. Vyjde jim to levněji než v restauracích.

Tak co je špatně? A co je pro koho dobře?

Malí hospodští, kteří přežijí EET, zkrachují, protože k nim přestanou chodit kuřáci. Tedy většina jejich hostů. Když nezkrachují hned, stane se to brzy. Protože budou opět muset zvýšit ceny, aby vůbec přežili, aby zaplatili nájem, elektriku, plyn... EET. A proto k nim potom přestanou chodit i nekuřáci. Protože ceny již budou neúnosné. Je to špatně, protože drobní podnikatelé v restauratérství skončí a buď se zaměstnají, nebo v horším případě si začnou chodit na úřady pro podpory. Je to dobře pro řetězce, které začnou stavět víc a více unifikovaných jídelen s jídlem a nápoji bez chuti, ale i bez zápachu cigaret. Ubude tím též opilců na veřejnosti.

Je to dobře pro toho, kdo na tomhle všem z dlouhodobého hlediska vydělá spoustu peněz. Pro toho, kdo vyrábí masově nevalné jídlo a... a kdo bude zanedlouho vyrábět v naší zemi, zdá se, všechno.

Zákaz kouření: Moje hospoda, moje pravidla?!
Petr Kolman 13. prosince 2016 • 13:32

Zákaz kouření: Moje hospoda, moje pravidla?!

A lid půjde k příštím volbám a zvolí toho, kdo mu nabídne nějakou drobnou výhodu, toho, kdo mu dá zadarmo koblihu nebo kus grilovaného kuřete, toho, kdo mu postupně vezme všechno, proč došlo k listopadu 1989. Pro toho, kdo vezme, s podporou soudruha lžiprezidenta, Čechům, Moravanům a Slezanům veškerou svobodu a vymezí mu „místo v kotcích“, kam mu pravidelně dodá „vodu a šrot“ za to, že mu bude pokorně sloužit.

Na závěr opakuji úvodní větu nejen tohoto textu: Už toho máme dost! Pokud ji budeme říkat dostatečně nahlas a nedáme si to líbit, zůstaneme svobodní. Záleží to pouze na nás samotných.

Zakažte Paříž, má sexy název a dobře se v ní kouří!
Jiří X. Doležal 25. července 2016 • 17:36

Zakažte Paříž, má sexy název a dobře se v ní kouří!

Kuřivo je odpudivé a smradlavé. Ale přináší voňavé peníze
Jiří Štefek 20. května 2016 • 16:11

Kuřivo je odpudivé a smradlavé. Ale přináší voňavé peníze

Jan ŽáčekVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější