Terorismus v Evropě: Poučme se ze zásahu izraelské policie v Jeruzalémě! | Reflex.cz
nahoru

Terorismus v Evropě: Poučme se ze zásahu izraelské policie v Jeruzalémě!

Jiří X. Doležal9. ledna 2017 • 16:30
Palestinský terorista najel do lidí na zastávce nákladním automobilem a zabil čtyři lidi.
Palestinský terorista najel do lidí na zastávce nákladním automobilem a zabil čtyři lidi.
• foto: 
Profimedia.cz

Ze tří teroristických útoků spáchaných najetím autem do davu přinesl nejméně obětí ten, jenž se včera odehrál v Izraeli. Policie zastřelila útočníka v momentě, kdy měl na svém kontě teprve čtyři mrtvé. Naučíme se jednat jako izraelská policie?

V Jeruzalémě najel palestinský terorista do davu na zastávce nákladním automobilem a zabil čtyři lidi. Než mohl ve své vražedné misi pokračovat, policie, která je v Izraeli všudypřítomná a nemá strach použít zbraň, teroristu zastřelila dřív, než mohl pozabíjet více nevinných.

Ano, čtyři mrtví a hafo raněných znamenají tragédii. Ale podívejme se, jak dopadly podobné teroristické útoky v Evropě, kde policisté nemají tak lehkou spoušť jako ti izraelští a kde si většina obyvatel ještě neuvědomila, že žijeme najednou v podobné realitě jako Izraelci. Že ani my nevíme dne či hodiny, kdy nás začne nějaký islamistický magor ke slávě Alláha vraždit.

V Jeruzalémě najel Palestinec kamionem do skupiny lidí, na místě nejméně čtyři mrtví

Čtrnáctého července 2016 v Nice vjel terorista s nákladním autem na promenádu plnou lidí, 86 mrtvých. Teprve pak ho zastavila policie palbou. Devatenáctého prosince 2016 vjel terorista do davu na vánočním trhu v Berlíně. Zabil 12 lidí, útok zastavila automatika kamiónu, která náklaďák po prvních nárazech stopla. Terorista utekl a byl zastřelen několik dní později a v podstatě náhodou, při rutinní policejní kontrole.

Nejprve vzkaz pro sluníčkáře: Policie je tady (a nejen tady, i ve Francii, v Německu či Izraeli) proto, aby chránila pořádek, bezpečnost a životy lidí. Z toho důvodu, protože díky islamistům Evropa už bezpečná není, občas musí policie použít zbraň a nějakého teroristu na místě zastřelit. Větším nebezpečím než teroristé jsou pro takto zasahujícího policistu příliš ochranářské zákony a hysterie sluníčkářů.

Teror v Evropě je normalizován, vraždění už nás nerozhodí
Jiří X. Doležal 5. ledna 2017 • 14:26

Teror v Evropě je normalizován, vraždění už nás nerozhodí

Pokud musí policista v Evropě ve službě použít zbraň či, nedej pánbůh, někoho zastřelit, s největší pravděpodobností ho čeká trestní řízení, kde bude muset pracně dokazovat, že střílel v souladu se zákonem. To je výsledek hysterie evropské společnosti, jež pro ochranu menšin kdykoliv ráda zdiskriminuje příslušníka většinové společnosti. Takže — tohoto převládajícího postoje ve společnosti se musíme zbavit.

Celá Evropa musí v zájmu zachování vlastní bezpečnosti a přežití jednat s teroristy tak, jak s nimi jedná izraelská policie. Totiž přes mířidla. Každý, kdo by se chtěl v Evropě dopouštět teroristických útoků, by měl vědět, že jakmile s tím začne, bude okamžitě zastřelen. Jako v Izraeli. Konkrétní srovnání počtu obětí tří podobných útoků ukazuje, že izraelská cesta zacházení s teroristy je jediná účinná a jediná jakžtakž může zajistit bezpečí slušným lidem. K tomu však potřebuje policie široký konsensus všech složek společnosti s jejím násilím. Zmůžeme se na to jako Židé, nebo jsme už příliš zdegenerovaní?

Vnitro o zbraních: Nečekaně rozumný návrh
Jiří X. Doležal 2. ledna 2017 • 21:57

Vnitro o zbraních: Nečekaně rozumný návrh

Prognóza pro rok 2017: Rozdělené Česko, Evropa spáchá sebevraždu, Trump zaboduje
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější