nahoru

V Jeruzalémě najel Palestinec kamionem do skupiny lidí, na místě nejméně čtyři mrtví

ČTK 8. ledna 2017 • 13:21
Při útoku kamionem v Jeruzalémě přišli o život čtyři vojáci.
Při útoku kamionem v Jeruzalémě přišli o život čtyři vojáci.
• foto: 
Twitter

Palestinec najel dnes v Jeruzalémě s kamionem do skupiny vojáků. Čtyři z nich přišli o život a dalších asi 15 utrpělo zranění. Podle izraelských médií byl pachatel na místě zastřelen. Mluvčí jeruzalémské policie prohlásila, že šlo o teroristický útok.

Řidič si vybral místo pro útok nedaleko promenády Armon Hanaciv na jihu města. Najel do hloučku vojáků, kteří právě vystupovali z autobusu, uvedl na svém webu list Haarec. Mezi mrtvými jsou tři ženy a muž, všichni ve věku kolem 20 let.

"Je to teroristický útok," řekla v rozhlase mluvčí policie s tím, že na zemi ležela roztroušená těla. Policie oficiálně incident takto zatím nekvalifikovala.

Podle izraelského rozhlasu byl pachatel Palestinec. Média zveřejnila fotku předního skla vozidla, které řídil, s mnoha průstřely.

Incident podle všeho souvisí s více než rok trvající sérii násilných útoků Palestinců na Izraelce, kterých se pachatele většinou dopouštějí noži. Několikrát bylo už ale jako zbraň použito také vozidlo. Od října při podobných incidentech už přišlo o život přes 220 Palestinců a skoro čtyři desítky Izraelců.

 

ČTK


Klíčová slova: terorismus, útoky, IzraelDiskuse ke článku