JXD: Izrael hoří, zasaďme tam strom! | Reflex.cz
nahoru

JXD: Izrael hoří, zasaďme tam strom!

Jiří X. Doležal30. listopadu 2016 • 15:30
Požár v izraelském městě Haifa.
Požár v izraelském městě Haifa.
• foto: 
Profimedia.cz

Iniciativa sázení stromů v Izraeli není nová. Vlna úmyslně založených požárů, kterou rozpoutali palestinští teroristé, ale aktuálně devastuje tamní lesy. Takže iniciativa sázení stromů ve Svaté zemi se najednou zaktualizovala. A tak jsem výsadbu jednoho stromku zaplatil jako projev solidarity v probíhající intifádě ohněm.

Izrael je jediná země v regionu, jež se aktivně věnuje hortikultuře, stará se o krajinu a cílevědomě čelí postupu pouště výsadbou lesů. Po založení Státu Izrael vznikla i v Československu iniciativa na podporu těchto aktivit v Izraeli, bolševismus u nás ji však zatrhl. Proto se Český les směl začít sázet až po revoluci v osmdesátém devátém. Sázejí ho v Negevské poušti, poblíže starobylého města Beerševa. V roce 2005 už měl Český les prvních deset hektarů, což provázely oslavy a velké plány na pokračování iniciativy.

Arabská jednota: Libanon oplocuje Palestince!
Jiří X. Doležal 20. listopadu 2016 • 18:44

Arabská jednota: Libanon oplocuje Palestince!

Český les není věc českých Židů, ale českých přátel Izraele. Podporuje jej česká katolická i pravoslavná církev a své stromy v Izraeli zasadili například prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman, v době výkonu funkce předseda vlády Mirek Topolánek či místopředseda vlády Cyril Svoboda a další veřejné osobnosti i zcela soukromí občané. Od roku 2005, kdy měl Český les deset hektarů, se dodnes jeho plocha více než zdvojnásobila. A Palestinci zakládané požáry iniciativu bolestně aktualizovaly.

Certifikát

Proto jsem včera — po zhlédnutí několika videí na YouTube z hašení v Izraeli — na chvíli potlačil svoji pravděpodobně etnicky podmíněnou lakotu a za tři sta padesát korun tam nechal jeden — můj — strom zasadit taky. Nechci nikoho přesvědčovat ani agitovat, ale web, přes který se stromky sázejí, je zde.

Celá ohnivá kampaň však ukazuje velmi důležitý fakt: Že na tu zem, na niž si Palestinci dělají před světem nároky, ve skutečnosti žádný nárok nemají. Že není, jak obvykle říkají, jejich okupovaným domovem, ale cizí zemí. Doma si to totiž nikdo nezapaluje, ani když je náhodou ten domov okupovaný. Po okupaci Československa hitlerovským Německem tu naši protiokupantští odbojáři české lesy opravdu nepodpalovali.

Spor o Zeď nářků: V Bibli jsou chyby!
Jiří X. Doležal 15. října 2016 • 00:47

Spor o Zeď nářků: V Bibli jsou chyby!

To bude mela: Čestným vyslancem OSN je nově komiksová Wonder Woman, tu ale hrála i…Klíčová slova: Izrael, strom, požár


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Český Lev Borský: Radikální intelektuál pojmenoval civilizační problémy. Jejich rešení ho zahubilo
PREMIUM X Karel Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost...
PREMIUM X Zelený Raoul: Soudruzi mají velký problém. KSČM se musí vrátit ke svým kořenům!
PREMIUM X Inženýrem za výzkum obrany před UFO: Kritická reportáž v Reflexu jako odrazový můstek ezoúspěchu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější