To bude mela: Čestným vyslancem OSN je nově komiksová Wonder Woman, tu ale hrála i izraelská vojačka | Reflex.cz
nahoru

To bude mela: Čestným vyslancem OSN je nově komiksová Wonder Woman, tu ale hrála i izraelská vojačka

Daniel Baret14. října 2016 • 10:50
To bude mela: Čestným vyslancem OSN je nově komiksová Wonder Woman, tu ale hrála i izraelská vojačka
foto: Pinterest

Muslimský svět podle všeho brzy zasáhnou další protesty. Zatím se jen ta informace pořádně nedostala na sociální sítě. O co jde? OSN za svého nového čestného velvyslance jmenuje 21. října komiksovou hrdinku Wonder Woman, která je už 75 ztělesněním boje za rovnoprávnost žen a ikonou feminismu. Ve filmu ji letos ale hrála herečka Gal Gadot a ta kdysi sloužila také v izraelské armádě. A to se v islámských státech líbit rozhodne nebude.

Už na jaře se v některých islámských zemích objevil požadavek na zákaz či bojkot filmu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, protože v něm postavu Wonder Woman ztvárnila právě Izraelka Gal Gadot (31). Ta sloužila (jako většina žen v její zemi) kdysi dva roky v izraelské armádě jako řadová vojačka a podle svých vlastních slov vynikala v tvrdém výcviku. Gadot má i české předky.

OSN se rozhodla postavu Wonder Woman nominovat na svoji čestnou vyslankyni z toho důvodu, aby posílila roli žen ve světě. Přitom sama světová organizace něco podobného důsledně ignoruje – za celou dobu její historie nestála v jejím čele žena a jedna analýza z minulého roku ukázala, že devět z 10 vrcholových manažerských míst v OSN zastávají v posledních desetiletích muži.

V žebříčku nejvlivnějších Židů jsou dvě ženy s českými kořeny – Ivanka Trumpová a…

Komiksy s Wonder Woman vycházejí v americkém nakladatelství DC Comics a jeden z jejích současných autorů řekl, že je to lesba. Což v muslimském světě také nebylo přijato nijak pozitivně.

Samotná postava vznikla v roce 1941, jejím autorem je americký psycholog a scenárista William Moulton Marston a prvním kreslířem byl H. G. Peter. Wonder Woman je polobohyně a válečnice ze země Amazonek (založené na řecké mytologii), kde je proslulá jako princezna Diana z Themyskyry. Mimo svou zemi se skrývá pod tajnou identitou pod jménem Diana Prince.

Poprsím i pozadím proti lži a nenávisti. Hrdinka erotických komiksů Druuna je zpátky!

Postava se dočkala i mnoha televizních a filmových zpracování. Letos také ve vzpomínaném filmu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, kde ji hrála Izraelka Gal Gadot. Dílo mělo obrovský úspěch u diváků a dosáhlo celosvětové tržby skoro 900 milionů dolarů. Gadot bude proto hrát hlavní roli i v připravovaném stejnojmenném filmu Wonder Woman, který točí režisérka Patty Jenkins.

Nejukecanější hrdinové Marvelu jsou tady! A zase ti Avengers…
RICHARD KLÍČNÍK 15. září 2016 • 13:26

Nejukecanější hrdinové Marvelu jsou tady! A zase ti Avengers…

Stáhněte si volně plakát: Náborový leták islámského státu

Daniel Baret


Klíčová slova: OSN, Izrael, Gal Gadot, komiks, Wonder woman


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější