Bolševizace Putinova režimu v Rusku zdárně pokračuje | Reflex.cz
nahoru

Bolševizace Putinova režimu v Rusku zdárně pokračuje

Jiří X. Doležal1. listopadu 2016 • 07:00
Vladimir Putin
Vladimir Putin
• foto: 
Profimedia.cz

Jako pamětník musím na prezidentu Putinovi ocenit jeho historickou konzistentnost. Propagandu putinovského Ruska buduje zcela podle vzoru propagandistických modelů pozdního reálného socialismu. Vladimir nechává napsat Poučení z krizového vývoje...

Pro mladší generace: Když k nám v osmašedesátém vtrhla okupační sovětská vojska, bylo nutno masám vysvětlit, že je to vlastně dobře, že nás okupovali. I dali soudruzi hlavy dohromady, a vznikl spisek Poučení z krizového vývoje, kde bylo oficiálně vysvětleno, jaká je pravda. Že snahy Pražského jara o zlidštění (nezlidštitelného) komunismu byly špatné, a naopak okupace bratrských sovětských vojsk byla dobrá. Jednou z prvních starostí normalizačních, pookupačních politiků socialistického Československa bylo přepsat dějiny na sovětskou verzi a vytvořit dobově korektní mýtus, který by určoval, kde je Oficiální Pravda.

Moskevský patriarcha srovnal Putina s carem Alexejem a knížetem Vasilijem. A za vším…

Soudruh Vladimír Putin prošel školením sovětské propagandy v rámci svého vzdělávání na špióna KGB. A je vidět, že jak nechlastá, tak nezapoměl ani mrť a pokračuje přesně v kolejích, které mu předšlapal soudruh Brežněv. V Moskvě vznikla skupina odborníků na správný výklad dějin. Tým podléhající ruské Bezpečnostní radě je sestaven z čelných prorusky (dříve stranicky) uvědomělých akademiků, kteří mají za úkol vypracovat takovou verzi řady historických událostí, aby z ní Rusové vycházeli dobře. Jedním z klíčových témat je okupace Československa v roce 1968.

Pro Putina zrádce, pro Mezinárodní olympijský výbor je ruský informátor o dopingu novým…

O tom, jak bude vypadat verze osmašedesátého z pera sovětských, potažmo ruských soudruhů, je jasno. Předznamenal ji už loňský ruský „dokumentární“ film. V něm se divák dozvěděl, že Varšavská smlouva bránila v osmašedesátém v Praze sovětské spojence před agresivním NATO. Okupace naší země byla nutná, protože se v zemi chystal ozbrojený převrat a měli při něm věšet komunisty. Pražští povstalci stříleli po sovětských osvoboditelích z kulometů. To celé loni odvysílala ruská proputinovská televize Rossija 1. „NATO se chystalo vtrhnout do Československa, do Prahy. Byly tam už připravené jednotky,“ říkal poslední náčelník štábu sil Varšavské smlouvy Vladimir Lobov.

V Rusku opět otevřou záchytky pro opilce. Zatím jen při mistrovství světa ve fotbale

Prostě - Putin se chystá vydat ruskou verzi Poučení z krizového vývoje, plně v intencích sovetské propagandy, tentokrát zacílenou ne na české, ale na ruské čtenáře. Někdo by mu měl asi připomenout, že podobné manuály - jak se prokázalo u našeho Poučení - končí nejpozději v řádu desetiletí ve sběru.

Výživné čtení na ruském státním webu: Havel přinesl chudobu, podporoval války a ublížil…
Gubernátor Poltavčenko: 300 gramů chleba na den vám umožní přežít válku
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější