V Rusku opět otevřou záchytky pro opilce. Zatím jen při mistrovství světa ve fotbale | Reflex.cz
nahoru

V Rusku opět otevřou záchytky pro opilce. Zatím jen při mistrovství světa ve fotbale

Daniel Baret23. října 2016 • 13:30
Ruští fanoušci pijí rádi a často.
Ruští fanoušci pijí rádi a často.
• foto: 
Pinterest

Pořadatelé mistrovství světa ve fotbale v roce 2018, které se bude konat poprvé v Rusku, doufají, že šampionát se obejde bez větších incidentů. Bojí se ale toho, že problémy budou s opilci. Těch jsou v zemi miliony a další desetitisíce přijedou ze zahraničí. Proto budou v průběhu mistrovství opět otevřeny záchytky, které byly v největší zemi světa zrušeny v roce 2011.

Záchytky pro opilce vznikly v Rusku už v roce 1904 a nejvíce se rozšířily v dobách komunistického Sovětského svazu. Jenže před pěti lety byly všechny uzavřeny. Úředník ministerstva zdravotnictví Jevgenij Brjun ale stanici Russia Today oznámil, že v 11 hostitelských městech, kde se bude pořádat fotbalový světový šampionát, budou speciálně v době turnaje opět otevřeny.

Policie tak podle pořadatelů bude moci lépe zvládat situaci. Průzkum veřejného mínění navíc loni ukázal, že 80 procent Rusů návrat záchytek podporuje, protože s opilci je v zemi tradiční problém.

Výživné čtení na ruském státním webu: Havel přinesl chudobu, podporoval války a ublížil…

Fotbaloví fanoušci se ale dívají na tento záměr kriticky. Mají obavy, že institut záchytky bude zneužíván, aby se pořadatelé vyhnuli problémům. A že bude zneužíván zejména proti cizincům, což vylepšení už tak špatné pověsti Ruska nepomůže.

V živé paměti jsou ještě krvavé bitky zejména mezi opilými ruskými a anglickými fanoušky na letošním mistrovství Evropy ve Francii.

Českých fanoušků se ale s největší pravděpodobností otázka znovu otevřených záchytek v Rusku týkat nebude, protože fotbalová reprezentace začala svoji kvalifikaci tak mizerně, že postup na šampionát by byl zázrakem.

Už víme, kolik bude stát Putinův nebo Gorbačovův pohřeb
Jan Jandourek 8. října 2016 • 09:58

Už víme, kolik bude stát Putinův nebo Gorbačovův pohřeb

Ruská nechutnost: Dětská postýlka ve tvaru systému Buk, který sestřelil malajsijské…

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,250
28,570
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější