nahoru

Ruská nechutnost: Dětská postýlka ve tvaru systému Buk, který sestřelil malajsijské civilní letadlo

Daniel Baret2. října 2016 • 16:36
Ruská nechutnost: Dětská postýlka ve tvaru systému Buk, který sestřelil malajsijské civilní letadlo
foto: CARoBUS

Naprostou neúctu k lidskému životu a neuvěřitelnou nechutnost předvedla jedna ruská firma, která prodává dětské postýlky ve tvaru protiletadlového raketového systému Buk. Ten podle vyšetřovatelů sestřelil v červenci 2014 nad východní Ukrajinou malajsijské dopravní letadlo. Zavražděno tehdy bylo 298 lidí.

Postýlku vyrábí petrohradská firma CARoBUS a je součástí speciální série. Společnost tvrdí, že design výrobku není vůbec nic neobvyklého, protože běžně vyrábí dětské postýlky ve tvaru aut, lodí či letadel.

Zatím prý prodala 12 kusů Buků a má další objednávky. Jeden „dětský Buk“ stojí v přepočtu kolem 4200 korun a jeho sestavení nabízí firma na své internetové stránce do 15 dnů.

V narážce na obrovskou kontroverzi kolem systému Buk se ruský novinář Oleg Kašin firmy zeptal, zda je to „nějaký vtip“, ale ta odpověděla, že získala dobrou reklamu zdarma.

Petr Štěpánek: Je jedno, kdo zabil lidi v letadle nad Ukrajinou!
Jiří X. Doležal 28. září 2016 • 22:20

Petr Štěpánek: Je jedno, kdo zabil lidi v letadle nad Ukrajinou!

„Nevidím na tom nic neobvyklého. Z některých dětí budou lékaři, z dalších pekaři a z některých vojáci,“ hájil nechutný výrobek ředitel CARoBUS Anton Koppel na ruském webu Fontanka.

I když Rusové většinou fandí podobným extravagantnostem s politickým kontextem, tak na sociálních sítích jsou v tomto případě spíše rozděleni.

Malajsiské dopravní letadlo bylo nad východní Ukrajinou sestřeleno nedaleko vesnice Hrabove 17. července 2014. Zahynulo všech 298 cestujících i členů posádky. Mezinárodní vyšetřování ukázalo, že raketa byla vypálena systémem Buk z území, které ovládají proruští separatisté a že protiletadlový systém se po úderu vrátil na území Ruska. Moskevská vláda tento závěr vyšetřovatelů odmítá.

Sestřelení malajsijského boeingu měla zamaskovat zfalšovaná pitva
Boeing nad Ukrajinou sestřelila raketa Buk vypálená z území povstalců, tvrdí vyšetřovatelé

Daniel Baret


Klíčová slova: Rusko, buk, raketa, Ukrajina, postel, MH 17Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,480
21,660
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější