Teroristé mezi uprchlíky? Libyjci jsou konvičkovci! | Reflex.cz
nahoru

Teroristé mezi uprchlíky? Libyjci jsou konvičkovci!

Jiří X. Doležal27. května 2016 • 10:45
Teroristi se mezi migranty schovají, ne že ne.
Teroristi se mezi migranty schovají, ne že ne.
• foto: 
Vito Manzari (CC BY 2.0)

CNN odvysílala zprávu opřenou o svědectví libyjského zpravodajce. Ta zpráva není překvapivá, pro naše sluníčkáře však musí znamenat opravdové rozčarování. A tak jsem zvědav, jak na ni zareagují — a vsadil bych se, že ji prostě popřou!

Každému soudnému člověku bylo jasné, že islámští teroristé, ať už třeba z Islámského státu, Boko Haram nebo an-Nusry, využijí všechny cesty k tomu, aby dostali své bojovníky do Evropy. Do Evropy, proti níž vedou válku. Takže bylo realističtěji uvažujícím spoluobčanům vcelku jasné, že se teroristé budou skrývat i mezi takzvanými uprchlíky — migranty, kteří se do Evropy hrnou nejen z oblastí sužovaných válkou, ale z celého Blízkého východu a ze severní Afriky. Proč by zrovna mezi uprchlíky být neměli, když do Evropy teroristé opravdu chtějí a loni sem přišlo asi sedm set tisíc lidí bez známé identity.

Nenalhávejme si, že pro uprchlíky je Turecko první bezpečnou zemí

Sluníčkáři však obavy z toho, že jsou mezi uprchlíky teroristé, zcela rezolutně popírali. Dokonce i když došlo k vraždění v Paříži, kde mezi pachateli byli navrátilci z bojiště Islámského státu, sluníčkáři pořád křičeli, že vraždili „naši“, evropští muslimové a že vlna uprchlíků je vlna lidí utíkajících bez postranních úmyslů z nesnesitelných podmínek války.

CNN nyní odvysílala reportáž, jež přítomnost teroristů mezi uprchlíky potvrzuje. Zazněly výpovědi libyjských pašeráků. U těch prý stále více členů Islámského státu poptává cestu do Evropy — a dokonce i s rodinami, aby působili zcela nenápadně. CNN vysílala i výpověď libyjského vojenského zpravodaje Ismá’íla Šukrího: „Mají (teroristé) na sobě americké oblečení a s sebou dokumenty v angličtině, aby nevzbudili podezření.“

Lounská policie zatočila s kriminalitou imigrantů!
Jiří X. Doležal 13. května 2016 • 09:49

Lounská policie zatočila s kriminalitou imigrantů!

Jak z toho, milí sluníčkáři? Informace od Libyjců potvrzují, že všichni, kteří se báli průniku teroristů do Evropy s migrační vlnou, měli pravdu. Vy, sluníčkáři, jste takové lidi nazývali xenofoby, rasisty a fašisty. Dokáže se někdo z Hate Free Culture či jiných proimigrantských aktivit za ta iracionální osočování omluvit? Silně pochybuji. Mnohem pravděpodobnější je, že neurotické mozečky sluníčkářů tuhle informaci prostě popřou a prohlásí libyjské zdroje a možná i CNN samotnou za konvičkovce. Holt předsudek se pravdou vymýtit nedá...

Křesťané z Irbílu: Další problém
Jiří X. Doležal 14. dubna 2016 • 08:52

Křesťané z Irbílu: Další problém
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější