nahoru

Karel Steigerwald: Babiš je dnes v šoku, zítra budeme v šoku my

Karel Steigerwald 20. srpna 2020 • 16:30
Andrej Babiš - ilustrační snímek
Andrej Babiš - ilustrační snímek
• foto: 
ČTK / Krumphanzl Michal

Ministr zdravotnictví vyhlásil kroky proti koronaviru. Veřejnost je v šoku. V šoku je i premiér Babiš. Svolal proto na zítra konferenci s dalšími karanténními odborníky a přibral i ministra.

Vsadím boty, že po konferenci hned zítra premiér všechna popletená opatření ministra, která tolik popudila lid, osobně napraví. Ukáže, jaký rozum v hlavě má a že myslí tolik na lidi, jako by byl stále ještě komunista. A v šoku z této nevídané pohotovosti budeme zas my.

Přišlo mi nejprve divné, proč se v tak háklivé záležitosti ministr zdravotnictví s premiérem nedohodnou předem, aby ministr nemusel nejprve veřejně blábolit, ale brzy mi došlo, že právě proto. Aby měl premiér co napravovat, musí to ministr nejprve zkazit. Hraje v téhle komedii roli hlupáka, premiér roli moudrého lidumila, který povedeného hlupáka vytrestá.

Dvojice hlupák a chytrák kráčí dějinami stejně úspěšně jako dvojice hezká a ošklivá dívka. Hezká má ošklivou kvůli kontrastu, ošklivá věří, že i na ni padne odlesk té krásy vedle ní. Nebo jako zlý a hodný estébák. Zlý ukazuje, že by mohlo s delikventem být hůř, hodný ho nabádá, aby se přiznal, že se mu nic nestane a že stejně všechno vědí, tak vo co de. Zítra uvidíme, jak si tato prastará dvojice lidových šašků vede ve vysoké politice.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější