nahoru

Projeďte si na kole "plzeňský okruh". Od muzea piva až k zámku Kozel

Marek Novotný11. listopadu 2012 • 06:00
Zámek Kozel
Zámek Kozel
• foto: 
Profimedia.cz

Dnešní cyklotrasa začíná v Plzni, městě proslulém snad tím nejkvalitnějším českým pivem. Odkud vyjedeme, tam se také vrátíme. Místní Pivovarské muzeum proto doporučujeme navštívit až v závěru výletu.

 

Cyklovýlet okolím Plzně odstartujeme u Pivovarského muzea, které sídlí v původním právovárečném domě (dodnes dochovaném v původní podobě). Muzejní expozice obsahuje stovky exponátů přibližujících historii vaření piva od starověku až do současnosti.

 

Od muzea se vydáme k Pražské ulici a za mostem přes Radbuzu odbočíme vpravo na Denisovo nábřeží. Po nábřeží Radbuzy se napojíme na cyklotrasu č. 31, po které pojedeme až k rozcestí s cyklotrasou č. 3 u lávky přes Úhlavu ve čtvrti Slovany.

 

Přejedeme přes lávku a pokračujeme po cyklotrase č. 3 kolem Památníku obětem zla až k Tyršovu mostu, kde odbočíme vlevo a po cyklotrase č. 2125 vedoucí po silnici vyrazíme směrem Radobyčicím a dále přes Útušice do Štěnovic. 

 Náročnos
t: mírně kopcovitá trasa

Délka: 45 km

Převýšení: cca 500 metrů

Doporučené kolo: trekingové

 

Tam opustíme cyklotrasu a po silnici pojedeme k obci Losiná. V Losiné se napojíme na červenou turistickou značku (TZ), která nás po několika kilometrech dovede k hradu Radyně.

 

Zbytky hradu ze 14. století, v jehož věži je zbudovaná rozhledna, stojí na stejnojmenném 569 metrů vysokém vrchu. Od Radyně pojedeme i nadále po červené TZ až do Šťáhlav, kde odbočíme na modrou TZ vedoucí k zámku Kozel.

 

Kozel je klasicistní lovecký zámek z konce 18. století postavený podle návrhu Ignáce Palliardiho. K zámku přiléhá i rozsáhlý park. Od Kozla budeme pokračovat po modré značce až ke stejnojmennému rozcestí, kde odbočíme vlevo na červenou TZ a obloukem se vrátíme zpátky do Šťáhlav.

 

Tam se napojíme na cyklotrasu č. 31 a přes Starý Plzenec po ní dojedeme do Koterov, kde odbočíme na cyklotrasu č. 2151, po níž dojedeme na plzeňské předměstí Božkov.

 

V Božkově opustíme trasu č. 2151 a dále budeme pokračovat po trase č. 2127, která se za městem přivine k Úslavě. Podél ní dojedeme až k Rokycanské třídě v Plzni. Kolem pivovaru Prazdroj pak dorazíme po cyklostezce až k místu, odkud jsme vyjížděli.

 

Zobrazit místo Plzeň na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

 

Přihlašte se do Cykloklubu Reflexu

 

Podhůřím Orlických hor ke zřícenině Potštejn
Marek Novotný 20. července 2012 • 17:47

Podhůřím Orlických hor ke zřícenině Potštejn

Marek Novotný


Klíčová slova: rxrx, mareknovotnyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,680
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější