nahoru

Relaxačně po okolí Hradce Králové

Marek Novotný20. července 2012 • 06:00
Hradec Králové
Hradec Králové
• foto: 
Profimedia.cz


Během tohoto cyklovýletu nás nečekají žádné pamětihodnosti nebo muzea, jen hluboké lesy protkané stezkami jako stvořenými pro cyklovýlety nebo prostou relaxaci.

 

 

Nástupním i cílovým místem tohoto cyklovýletu je město Hradec Králové.

 

 

 

Z hradeckého náměstí vyrazíme po cyklostezce směrem na městskou část Malšovice, kde se napojíme na cyklotrasu č. 4196 vedoucí souběžně s červenou turistickou značkou (TZ). V místě, kde cyklotrasa 4196 uhýbá vpravo se budeme držet po červené TZ, projedeme Běleč nad Orlicí a kolem Bělečského rybníka dojedeme k silnici vedoucí do Krňovic.

 

 

 

Na ní opustíme červenou TZ a odbočíme vpravo. Po několika stech metrech silnici přetíná cyklotrasa č 4158, odbočíme tedy vlevo a budeme dále pokračovat po ní až na rozcestí Přívratka, kde cyklotrasu vyměníme za žlutou TZ.

 

 

 

Cykloklub obtížnost 1Náročnost:
 velmi lehká trasa, bez technicky obtížných úseků

Délka: 50 km

Převýšení: cca 200 metrů

Doporučené kolo: trekové nebo horské (MTB), vhodné i pro croozery

 

 

 

Po žluté TZ pojedeme až rozcestí Homole, kde odbočíme vpravo na modrou TZ, která nás dovede do vsi s názvem Bělečko. V Bělečku odbočíme vpravo na zelenou TZ, po které pojedeme k rozcestí Kapounky. Tam odbočíme vlevo na červenou TZ.

 

 

 

U rybníka Výskyt odbočíme opět vlevo po žluté TZ dojedeme na rozcestí Černá stráň, kde se napojíme na modrou TZ ve směru na Hoděšovice. Z Hoděšovic budeme sledovat zelenou TZ až k rozcestí Cesta myslivců, kde odbočíme prudce vpravo na cyklotrasu č. 4196. Ta nás dovede až na rozcestí U Dvou závor. Tam odbočíme vlevo a po cyklotrase č. 181 se vrátíme zpět do Hradce Králové.

 

 

 


Zobrazit místo Hradec Králové na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.

Marek Novotný


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,520
21,750
28,790
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější