nahoru

Nádherné bydlení na 13 metrech čtverečních a 4 kolech. Podívejte se, stojí to za to

Clara Zangová2. listopadu 2018 • 10:30
Nádherné bydlení na 13 metrech čtverečních a 4 kolech. Podívejte se, stojí to za to
foto: My Modern Met

Hnutí „Tiny housingu“ jde pravděpodobně ruku v ruce s minimalismem. Hlavní ideou je zabírat svým živobytím co nejméně prostoru a vlastnit co nejméně věcí. Podle vyznavačů této filosofie znamená jednodušší živobytí i větší svobodu.

Takový průměrný malý domeček by měl mít rozlohu mezi 9 a 37 čtverečními metry. Mnoho takových domků je na čtyřech kolech, což snad ještě zdůrazňuje onen prvek svobody. Některé ale stojí na pevných základech. Většina stoupenců tohoto hnutí volí život na omezeném prostoru z důvodu hrozícího přelidnění planety, z finančních důvodů, ale i proto, že velký dům zkrátka spotřebuje spoustu času.¨

Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…

Propagátoři hnutí upozorňují na to, že lidé stráví podstatnou část života tím, že se snaží vydělat na mnohem větší dům, než ve skutečnosti potřebují. Zbytek života pak stráví splácením hypotéky. A pracují dál a dál, jen aby naplnili svůj domov spoustou věcí, které nepotřebují. Toto by měl koncept Tiny housingu alespoň eliminovat.

Dům, který najdete ve fotogalerii, vytvořilo francouzské studio Baluchon. Jmenuje se Tiny House Valhalla a na 13 čtverečních metrech skrývá dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyň, pracovnu a koupelnu se záchodem. Obývací pokoj i jedna ložnice se nachází ve zdvižených prostorech. Pod obývacím pokojem se nachází dětský pokoj, ale pokud není obsazený, lze prostor využít jako úložný. Oba pokoje se od zbytku domu dají oddělit závěsem. Tiny House Valhalla obývá tříčlenná rodina. 

Veselá zvířata: Podívejte se na skvělé snímky divoké přírody, které vás určitě pobaví
Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,590
22,520
29,890
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější