Veselá zvířata: Podívejte se na skvělé snímky divoké přírody, které vás určitě pobaví | Reflex.cz
nahoru

Veselá zvířata: Podívejte se na skvělé snímky divoké přírody, které vás určitě pobaví

pos18. září 2018 • 15:50
Veselá zvířata: Podívejte se na skvělé snímky divoké přírody, které vás určitě pobaví
foto: Comedywildlifephoto.com

Soutěž Comedy Wildlife Photography Awards je tak trochu zvláštní ocenění pro fotografy, jejichž vášní je focení divoké přírody. Vítězná fotografie totiž nemusí být nijak vědecky přínosná, hlavním kritériem je pouze její vtipnost. Pořadatelé odhalili, které snímky letos postupují do užšího výběru a mají šanci stát se letošní nejzábavnější přírodní fotografií.

Podle Toma Sulluma, jednoho ze zakladatelů Comedy Wildlife Photography Awards, se soutěže účastní z 30 procent profesionální fotografové a zbylých 70 procent jsou nadšenci a amatéři. Hlavním účelem soutěže je však přitáhnout pozornost k ochraně divoké přírody.

Dokonalé umění miniatury, které vás zmate. Podívejte se na geniální díla, která se…

„Naší silnou vírou je, že i ta nejmenší věc může obrovsky pomoct,“ tvrdí Tom Sullum a dodává, že někteří přírodovědci se shodují, že do 20 let můžou z východní Afriky zmizet sloni a brzy po nich je budou následovat i lvi.

Tyhle obrázky vás dokonale oklamou. Neuvěříte, že jde pouze o kresbu na papíře

Vítězové jednotlivých kategorií, stejně jako hlavní vítěz budou vyhlášeni 15. listopadu v Londýně. Celkový vítěz je vybírán skupinou odborníků tak, aby se jím stal snímek, který nejlépe kombinuje technickou dokonalost se zábavným obsahem a popisem. Hlasovat však můžou i běžní lidé a v kategorii Affinity Photo People Choice vybrat snímek, který se jim nejvíc líbí.

Na nominované fotografie se podívejte do galerie:

Stalinův sen: Podívejte se, jak měla Moskva vypadat podle diktátorových megalomanských …
Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…

pos


Klíčová slova: fotogalerie, příroda, soutěž


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější