nahoru

Dokonalé umění miniatury, které vás zmate. Podívejte se na geniální díla, která se stala světovým hitem

sto 18. března 2020 • 15:10
Dokonalé umění miniatury, které vás zmate. Podívejte se na geniální díla, která se stala světovým hitem
foto: Eddie Putera Instagram

Umění dokonalé miniatury. Tak by se dalo ve zkratce shrnout dílo malajsijského umělce, který se díky svému neobvyklému umění stal hvězdou sociálních sítí. Jeho účet na Instagramu sleduje 156 tisíc lidí. Eddie Putera vytváří minimalistický, a přesto dokonale věrný svět, který s úspěchem prodává. Jeho výtvory jsou až neuvěřitelně realistické.

Stačí se podívat na jednu fotografii jeho výtvoru a získáte lehce nervózní pocit nejistoty – je to opravdu realita, je to iluze, nebo optický klam? Oprýskané žluté auto ze 70. let minulého století s věrně promáčklou kapotou, se špínou na sklech i se zrezivělými nárazníky. Scenérie vypadá tak reálně, že nebýt umělcovy ruky držící štětec, která na fotografii nějakým omylem zůstala, bylo by velmi snadné říci, že se jedná o fotografii reálného starého auta parkujícího na ulici.

Totéž se dá říci o zašlé, polorozpadlé dřevěné garáži, před níž parkuje starší motocykl. Nemluvě o miniaturní kuchyni, kde nechybí odkapávač, naběračky, dřevěné krájecí prkno, ale také pánve a ozdobná květina.

Malajsijský umělec nabízí syrovou realitu vtělenou do miniaturních prostor. Jako předlohu využívá různé motivy – někdy jej zaujmou staré pohlednice a fotografie, jindy chce ztvárnit, co sám vidí. Pokud se chcete nechat zmást jeho geniálním miniaturním světem, podívejte se do galerie:

sto
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.