Dokonalé umění miniatury, které vás zmate. Podívejte se na geniální díla, která se stala světovým hitem | Reflex.cz
nahoru

Dokonalé umění miniatury, které vás zmate. Podívejte se na geniální díla, která se stala světovým hitem

Tereza Stonišová17. dubna 2018 • 16:30
Dokonalé umění miniatury, které vás zmate. Podívejte se na geniální díla, která se stala světovým hitem
foto: Eddie Putera Instagram

Umění dokonalé miniatury. Tak by se dalo ve zkratce shrnout dílo malajsijského umělce, který se díky svému neobvyklému umění stal hvězdou sociálních sítí. Jeho účet na Instagramu sleduje 156 tisíc lidí. Eddie Putera vytváří minimalistický, a přesto dokonale věrný svět, který s úspěchem prodává. Jeho výtvory jsou až neuvěřitelně realistické.

Stačí se podívat na jednu fotografii jeho výtvoru a získáte lehce nervózní pocit nejistoty – je to opravdu realita, je to iluze, nebo optický klam? Oprýskané žluté auto ze 70. let minulého století s věrně promáčklou kapotou, se špínou na sklech i se zrezivělými nárazníky. Scenérie vypadá tak reálně, že nebýt umělcovy ruky držící štětec, která na fotografii nějakým omylem zůstala, bylo by velmi snadné říci, že se jedná o fotografii reálného starého auta parkujícího na ulici.

Neviditelné polonahé krasavice: Modelky, které dokonale splývají s okolním prostředím

Totéž se dá říci o zašlé, polorozpadlé dřevěné garáži, před níž parkuje starší motocykl. Nemluvě o miniaturní kuchyni, kde nechybí odkapávač, naběračky, dřevěné krájecí prkno, ale také pánve a ozdobná květina.

Malajsijský umělec nabízí syrovou realitu vtělenou do miniaturních prostor. Jako předlohu využívá různé motivy – někdy jej zaujmou staré pohlednice a fotografie, jindy chce ztvárnit, co sám vidí. Pokud se chcete nechat zmást jeho geniálním miniaturním světem, podívejte se do galerie:

Tak jde čas s americkým snem: Fotografka zachytila, jak se za 20 let proměnila střední…
Unikátní maskování: Továrna Boeing byla za války ukryta pod falešnou obytnou čtvrť
Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy…

Tereza StonišováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější