Vilija Vitkute - Illusionary Art

Vilija Vitkute - Illusionary Art Zdroj: instagram.com/vilija_art

Vilija Vitkute - Illusionary Art
Vilija Vitkute - Illusionary Art
Vilija Vitkute - Illusionary Art
Vilija Vitkute - Illusionary Art
17
Fotogalerie

Neviditelné polonahé krasavice: Modelky, které dokonale splývají s okolním prostředím

Při prvním pohledu uvidíte jen krajinu nebo prázdný byt. Při pozornějším zadívání se na následující snímky ale uvidíte, že na každém se skrývá dívka, a to většinou nahá, ovšem s dokonalým bodypaintingem. Litevská fotografka Vilija Vitkute, žijící v Norsku, na svých modelkách vytvořila maskování, ve kterém až neuvěřitelně splývají s okolím.

Při fotografování se Vilija nechala inspirovat severskou přírodou, která ji uchvacuje již od dětství. Na svém webu tvrdí, že v přírodě tráví většinu svého volného času a cítí se svobodněji a zapomene na čas.

Příroda ostatně hraje i hlavní roli v sérii fotografií, kterou Vilija nazvala Illusionary Art a která se rychle stala hitem internetu a sociálních sítí. „Vezmu si okolní přírodu a znovu vytvořím na mém modelu, který z jistého pohledu dovoluje téměř dokonale zmizet v okolním prostředí,“ popisuje fotografka snímky z této série.

„Musím ale také často pracovat velmi rychle, protože modelka nemůže zůstat ve stejné pozici příliš dlouho, zvláště když fotíme v prostředí s drsnějšími podmínkami,“ dodává Vilija. Snímky totiž vznikaly například i vysoko v horách nebo v zasněženém zimním lese.

Na to, jak se modelky dokonale podařilo zamaskovat, se podívejte do galerie: