nahoru

Unikátní akty: Krásné a sexy fotografie mladých žen z 20. let minulého století

pos 11. února 2020 • 08:30
Unikátní akty: Krásné a sexy fotografie mladých žen z 20. let minulého století
foto: Library of Congress

Dvacátá léta minulého století byla ve znamení revoluce. Sukně se zkrátily, svět začal otevřeně hovořit o lidské sexualitě. Dívky a ženy, do té doby cudně zahalující svoji krásu, se postupně přestávaly stydět za své ženství. Není divu, že v této době začaly vznikat akty jako běžná umělecká díla, a nikoliv pokoutně jako zakázané zboží.

Pro mladé dámy do té doby existovaly pouze příkazy a kritika, ať už se jednalo o vzhled nebo chování. Bylo zřejmé, že pod podobnou nadvládou starých mravů nelze v nové a zrychlující se době dlouho vydržet.

Mnoho dívek proto začalo obnažování před objektivem chápat jako vzpouru proti starým pořádkům. Pózování pro fotografa se stalo obdobou osvobození z otroctví a symbolem moderní nezávislé ženy.

Následující série snímků vznikla na konci dvacátých let minulého století za metodou takzvané stereoskopie. Tato technologie umožňuje za pomoci speciálního zařízení vidět fotografii v mírné prostorové hloubce a nikoliv jen jako plochý obraz. Podívejte se do galerie:

pos


Klíčová slova: akty, historie, fotogalerie, retroDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře