nahoru

Japonci postavili nejkrásnější supermoderní vyhlídkový vlak. Nabízí služby jako luxusní hotel

Daniel Baret 9. listopadu 2017 • 13:50
Japonci postavili nejkrásnější supermoderní vyhlídkový vlak. Nabízí služby jako luxusní hotel
foto: East Japan Railway Company

Za krásami Japonska jezdí od května nový vyhlídkový luxusní vlak, který je speciálně určen turistům. Supermoderně vybavený vlak „šiki-šima“ nabízí bezkonkurenční výhled na okolní krajinu ve speciálně proskleném vagónu, vybrané pochoutky japonské kuchyně i v tradičním stylu upravené apartmány.

Do vlaku, který se specializuje především na letní období, se vejde maximálně 34 cestujících, přestože má celkem 10 vagónů. Vše je ale přizpůsobeno podmínkám, které odpovídají luxusnímu hotelu.

Každé apartmá je vybaveno vlastní sprchou a toaletou. K jídlu se nabízejí vybrané pochoutky z východního pobřeží Japonska. Vlak provozuje společnost East Japan Railway na největším japonském ostrově Honšú.

Celý projekt letos získal japonskou výroční cenu za nejlepší design. Jak vypadá jízda tímto luxusním vlakem se podívejte v galerii:Klíčová slova: vlak, luxus, Japonsko, šiki-šimaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.