nahoru

Nápad snů ze Švédska: Malé „levitující“ luxusní hotýlky v lese jen pro dva lidi

Daniel Baret12. února 2017 • 13:00
Nápad snů ze Švédska: Malé „levitující“ luxusní hotýlky v lese jen pro dva lidi
foto: Treehotel.se/

Když Kent Lindwall v roce 2010 přišel s nápadem na první malinký hotel umístěný vysoko nad zemí v místním lese, mnoho lidí ve švédské vesnici Harads, která se nachází padesát kilometrů jižně pod polárním kruhem, o možnosti úspěchu jeho nápadu pochybovalo. Nedávno ale otevřel již sedmý „stromový hotel“. Projekt má celosvětový ohlas.

Nápad je to naprosto originální, i když poměrně jednoduchý. V lese postavíte hotýlek například jen pro dvě osoby, který zaručí naprostou intimitu, klid, čerstvý vzduch a přitom je velmi moderně vybavený. Zařízení jsou na kůlech, nebo pověšeny na lanech a někdy se zdá, že levitují mezi stromy. Vše je uděláno v naprostém souladu s přírodou, životní prostředí se nijak neničí.

Po odbavení v penzionu Brittas v Harads je to k hotýlkům jen několik minut chůze. Všechny se nacházejí v borovicovém lese a mají hezký výhled na řeku Lule. Neobvyklé ubytovací zařízení je vždy 4 až 6 metrů nad zemí a nabízí ubytování většinou pro dvě, ale někdy až pro pět osob. V ceně je i snídaně. Nabídnou vám v okolí i nespočet různých výletů.

I když se místo nachází skutečně hodně daleko na severu Švédska, dostalo se mu opakované pozornosti médií po celém světě, protože nápad je velmi originální.

Tomu ale odpovídá i cena za nevšední pobyt. Ta se pohybuje kolem 4900 švédských korun za dvě osoby, což je v přepočtu asi 14 tisíc korun.

Diskuse ke článku