nahoru

Krása na východní frontě: Na Donbasu bojují i mladé Ukrajinky

Martin Mrázek 12. února 2017 • 10:00
Krása na východní frontě: Na Donbasu bojují i mladé Ukrajinky
foto: Sarah Blesener

Pozornost veřejnosti se v poslední době ubírá spíše jiným směrem, ale to neznamená, že by zbraně na Ukrajině utichly. Spíše naopak. U Avdějevky, jež by dle minských dohod měla připadnout kyjevské vládě, probíhají nepřetržité boje.

Pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě evidují tisíce případů porušení příměří, při kterých byla použita těžká technika. A ve středu byl spáchán atentát na obávaného vůdce doněckých separatistů Michaila „Giviho“ Tolstycha. Zabila ho bomba umístěná v jeho kanceláři.

Přímo na frontu se vydala i fotografka Sarah Blesener, a to kvůli novému fenoménu v ukrajinské armádě. Do té se totiž hlásí čím dál tím více žen. Dle údajů ukrajinského ministerstva obrany jich v současnosti slouží 17 tisíc přímo v uniformě a dalších 33 tisíc pracuje coby civilní zaměstnankyně. Od června 2016 pak mohou ženy sloužit i na bojových pozicích.

Právě jejich práci zdokumentovala americká fotografka v následující sérii snímků:

Klíčová slova: válka, ukrajina, armáda, fotogalerieDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.