nahoru

Krása na východní frontě: Na Donbasu bojují i mladé Ukrajinky

Martin Mrázek 12. února 2017 • 10:00
Krása na východní frontě: Na Donbasu bojují i mladé Ukrajinky
foto: Sarah Blesener

Pozornost veřejnosti se v poslední době ubírá spíše jiným směrem, ale to neznamená, že by zbraně na Ukrajině utichly. Spíše naopak. U Avdějevky, jež by dle minských dohod měla připadnout kyjevské vládě, probíhají nepřetržité boje.

Pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě evidují tisíce případů porušení příměří, při kterých byla použita těžká technika. A ve středu byl spáchán atentát na obávaného vůdce doněckých separatistů Michaila „Giviho“ Tolstycha. Zabila ho bomba umístěná v jeho kanceláři.

Přímo na frontu se vydala i fotografka Sarah Blesener, a to kvůli novému fenoménu v ukrajinské armádě. Do té se totiž hlásí čím dál tím více žen. Dle údajů ukrajinského ministerstva obrany jich v současnosti slouží 17 tisíc přímo v uniformě a dalších 33 tisíc pracuje coby civilní zaměstnankyně. Od června 2016 pak mohou ženy sloužit i na bojových pozicích.

Právě jejich práci zdokumentovala americká fotografka v následující sérii snímků:

Klíčová slova: válka, ukrajina, armáda, fotogalerie


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.