Polský fotograf ve světe boduje s fotografiemi moravské krajiny | Reflex.cz
nahoru

Polský fotograf ve světe boduje s fotografiemi moravské krajiny

Leila Chadalíková28. července 2016 • 15:30
Polský fotograf ve světe boduje s fotografiemi moravské krajiny
foto: Marcin Sobas

Polský fotograf Marcin Sobas se specializuje na krajinářské fotografie. A právě z toho důvodu si zamiloval Moravu. Jeho podzimní série fotografií moravských polí se již loni dostala na několik zahraničních serverů, kde se čtenáři podivovali nad tím, jak krásná je krajina v České republice. 

Sobasovi kopcovitá moravská pole naprosto učarovala. Na jeho stránkách www.marcinsobas.com, je k nalezení několik dalších fotosérií. „Pokaždé, když jsem cestoval na Moravu, vypadala celá oblast úplně jinak, než když jsem ji fotil naposledy,“ píše fotograf.  

„Specializuji se na krajinářské fotografie. Mým oblíbeným tématem je zvlněná zemědělská půda, mlhavá rána v horách a jezera,“ uvádí Marcin a jedním dechem dodává, že Moravě říká Malé Toskánsko.

 

Dům na okraji útesu, který fascinuje architekty i laiky
Leila Chadalíková 28. července 2016 • 11:24

Dům na okraji útesu, který fascinuje architekty i laiky

Vinicím a velmi úrodné moravské půdě jen tak někdo neodolá. Neměli bychom zapomínat na to, jak krásná je naše země. Jižní Morava, odkud většina fotografií pochází, má opravdu co nabídnout. Přesvědčte se v galerii. 

Jak velké je skutečně Rusko? Mapy, po jejichž zhlédnutí budete opravdu překvapeni

Škodovácké trolejbusy slaví 80 let. Prohlédněte si galerii
Ondřej Pavlůsek 25. července 2016 • 13:41

Škodovácké trolejbusy slaví 80 let. Prohlédněte si galeriiKlíčová slova: morava, jižní morava, pole, krajinaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,830
29,630
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější