nahoru

Aktivistům vadí, že Noe na svou archu vzal zvířata jen dvou pohlaví. Přepište Bibli, navrhují

Dominik Landsman 13. listopadu 2019 • 15:10
Aktivistům vadí, že Noe na svou archu vzal zvířata jen dvou pohlaví. Přepište Bibli, navrhují
foto: internal

Bible je zastaralá a neodráží aktuální svět. Alespoň to tvrdí aktivisté, kteří bojují za zrovnoprávnění jiných než klasických dvou pohlaví. „Dvě pohlaví možná stačila našim předkům, avšak v dnešním světě je to úplně jinak. Nejen že si dneska člověk může sám rozhodnout, jakého pohlaví je, ale rovněž máme těch pohlaví na výběr několik. Muž a žena, respektive samec a samice, jsou dávno překonané a my stojíme na prahu pohlavního boomu,“ tvrdí Josh Bronn z nadace Pohlaví pro každého.

„My naprosto akceptujeme křesťanství a přejeme každému křesťanovi jen to nejlepší. Bohužel ale nemůžeme přivírat oči nad Biblí, kde Noe před potopou vzal na svou archu zvířata vždy dvě od každého druhu, a to konkrétně samce a samici. Pomineme-li, že sám Noe na svou archu vzal syny s jejich manželkami, kde není ani jedna zmínka o osobě jiného pohlaví, tak upřednostnit samce a samici na úkor jiných pohlaví není tím příkladem, jakým by měla Bible být. Žádáme proto, aby byla Bible přepsána a Noe v nové verzi vzal na archu od každého zvířete všechna pohlaví. Plus samozřejmě i lidi všech pohlaví, ras i náboženství. Rozumíme tomu, že v takovém případě by musela být archa o mnoho větší. Navrhujeme proto archu buď zvětšit, anebo ještě lépe, aby Noe místo archy postavil veliký ponton na dřevěných kůlech, kde by lidé i zvířata všech pohlaví žili ve vzájemné harmonii,“ uzavřel Josh Bronn svůj návrh.

Celá katolická církev je na nohou a vysocí katoličtí představitelé se pokoušejí tomuto progresivnímu přístupu k Bibli zabránit.

„Bible je Bible. Ta se měnit nemůže. To, že neodráží aktuální trend, nic neznamená. Uděláme všechno pro to, aby Bible zůstala taková, jaká je. Přiznávám ale, že to bude nelehký boj, protože síla i vliv aktivistů roste a není vyloučeno, že předělání Bible bude vynuceno směrnicí Evropské unie. V takovém případě přestěhujeme náboženství do nějaké země třetího světa, kde mají lidé jiné problémy než řešit pohlaví,“ prozradil arcibiskup Bonardo, tiskový mluvčí Vatikánu. Sám papež se k tématu dosud nevyjádřil, ale vzhledem k jeho liberálnějšímu přístupu mají mnozí obavy, aby o změně Bible nezačal uvažovat.

I když drtivá většina křesťanů hodnotí možné přepsání Bible jako nebetyčnou kravinu, lidé sympatizující s jiným než klasickým pohlavím, popřípadě osoby zasažené oním jiným pohlavím tuto iniciativu kvitují.

„Já jako člověk, který se identifikuje jako pukmo (jedno z nových pohlaví, kdy genitál tvoří chirurgicky přidělaná chapadla a výrůstek ve tvaru oktagonu – poznámka redakce), jsem rád, že se s tím konečně začalo něco dělat. Rozvíří to debatu a upozorní na problém, který tu sice není dlouho, ale to neznamená, že není třeba jej řešit. Věci se pomalu hýbou kupředu. Začíná přibývat toalet pro jiná pohlaví a ve společnosti již není tolik předsudků. Teď to ještě dotáhnout do konce. Jedním krokem je právě upravit Bibli tak, aby nikoho nediskriminovala. Já vím, že zvířata nemohou mluvit, ale kdyby uměla, jistě by kvitovala upozornění, že mezi sebou mají i jedince, kteří se neidentifikují jako samec nebo samice, ale jako něco úplně jiného. A pokud Noe přibere na archu i nás pukmy anebo další pohlaví, bude svět zase o kousek lepším místem,“ myslí si Lens Roumeen, který již dva roky není mužem, nýbrž pukmem.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Sklutečností ale je výsledek voleb ve Španělsku, kde se premiérem stal obdivovatel venezuelského exprezidenta Huga Chávese.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.