Alena Schillerová a Andrej Babiš ve Sněmovně (4.5.2022)

Alena Schillerová a Andrej Babiš ve Sněmovně (4.5.2022) Zdroj: Foto Blesk - Jakub Poláček

Alena Schillerová (ANO) dorazila do štábu Andreje Babiše (28. 1. 2023)
Zahájení horké kampaně hnutí ANO ke komunálním volbám: U pultu lídr pražské kandidátky Patrik Nacher (5.9.2022)
Zahájení horké kampaně hnutí ANO ke komunálním volbám: Předseda hnutí Andrej Babiš (5.9.2022)
Zahájení horké kampaně hnutí ANO ke komunálním volbám: Předseda hnutí Andrej Babiš (5.9.2022)
Zahájení horké kampaně hnutí ANO ke komunálním volbám: Předseda hnutí Andrej Babiš (5.9.2022)
19
Fotogalerie

Babiš po deseti letech pochopil, jak funguje sněmovna. Je zvídavý a učenlivý, pochválila ho Schillerová

Ve středu 8. února probíhalo jednání předsednictva ANO, kde Babiš všem spolustraníkům vysvětlil, jak to bude a ať se podle toho zařídí, a zbytek mu tleskal ve stoje a Alena Schillerová po něm hodila kalhotky. Spekulovalo se, že Andrej Babiš po jednání předsednictva oznámí, že se vzdává poslaneckého mandátu. Přeci jenom být pouze poslancem je pod jeho úroveň, a navíc do Poslanecké sněmovny nikdy nechodil a raději roztáčel své kampaně, takže to jeho poslancování je beztak úplně zbytečné.

Spekulace se nepotvrdily. Andrej Babiš zůstane poslancem. Dokonce hodlá do Poslanecké sněmovny chodit a po deseti letech v Poslanecké sněmovně konečně pochopil, jak sněmovna funguje.

„Já tam teď nedávno byl. Po dlouhé době. Bedlivě jsem to tam sledoval a pak se hodně vyptával přítomných poslanců a myslím, že jsem na to přišel. Už vím, jak funguje sněmovna. Chodí se tam hlasovat o různých věcech, jako jsou zákony a podobně, a hlavně jsem pochopil, že tam člověk musí být, když se kliká. Když klikám, znamená to, že hlasuju. To jsem nevěděl. Já jsem vždycky myslel, že se hlasuje tak, že napíšu na Facebook nebo na Twitter, jak se k tomu stavím, a ono se to podle toho zařídí.

Když teď vím, jak to dělat, tak tam budu chodit,“ usmíval se Andrej Babiš na tiskové konferenci bezprostředně poté, co předsednictvo ANO dojednalo.

„Pan Babiš je velmi zvídavý a učenlivý. My jsme věděli, že dříve nebo později pochopí, jak funguje sněmovna. Je to rozený vůdce a hlavně pořádný chlap,“ pochválila Andreje Babiše Alena Schillerová, která si při tom třela rozkrok o řečnický pultík. Zřejmě ji rozdováděla představa, jak Andrej Babiš ve sněmovně zuřivě kliká.

Stále ještě v dobrém rozmaru Babiš potvrdil, že se nenápadně stáhne do pozadí a z jeho pozadí naopak do popředí vylezou Karel Havlíček a Alena Schillerová.

„Alenka bude tváří ANO. Je to nejhezčí, co ANO může nabídnout. A Karel bude zase stínový premiér. Já zůstávám stínový prezident a my si tady vytvoříme takovou stínovou republiku, které budeme vládnout,“ těší se Babiš na své stínové prezidentování ve stínové republice.

Posléze se Andrej Babiš na chvíli zasnil při představě, jak je prezidentem, byť jen stínovým, pročež se rozlítostnil a začal to být opět starý dobrý Babiš.

„To vy média jste všechno překroutili. Já vedl pozitivní kampaň a vy jste z toho udělali negativní kampaň,“ začal Andrej Babiš obviňovat z ničeho nic média, což v kontextu jeho dosavadního projevu nedávalo žádný smysl. Ostatně jako většina projevů Andreje Babiše.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Smutnou skutečností ale například zůstává ničivé zemětřesení v Turecku a v Sýrii.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>