nahoru

Na Zemana ve člunu stříleli vikingové ze břehu ohnivé šípy. Mysleli jsme, že to je pohřeb, hájí se

Dominik Landsman 26. července 2021 • 18:30
Na Zemana ve člunu stříleli vikingové ze břehu ohnivé šípy. Mysleli jsme, že to je pohřeb, hájí se
foto: Blesk

Prezident Miloš Zeman zahájil svou každoroční dovolenou na Vysočině, kde tradičně svádí na svém gumovém člunu na hladině rybníka souboj se živly, nepřízní počasí i sám se sebou. Letošní dovolená však nebyla oproti těm minulým tak poklidná a snová, jelikož byla narušena poměrně nepříjemným a nečekaným incidentem.

„Tělo prezidenta přivezli na vozíčku jeho bodyguardi až téměř k vodě. Potom byl povolán menší jeřáb, který tělo pana Zemana vyzvedl z vozíčku a uložil na gumový člun. Posléze ochranka pana prezidenta člun odstrčila od břehu a člun s panem prezidentem odplul na širou vodu. Potud by to bylo v pořádku a de facto stejné jako vloni. Akorát letos se odkudsi vynořilo několik vikingů a začali po člunu pana prezidenta střílet ohnivé šípy. Do doby, než je zpacifikovala ochranka, vyslali směrem ke člunu pana prezidenta klidně pět šest zapálených šípů. Ani jeden naštěstí nenašel svůj cíl,“ líčí nezvyklou událost pan Jaroslav, který byl svědkem vypouštění pana prezidenta na vodu a následného útoku přítomných vikingů.

„Tohle je jedno veliké nedorozumění. My jsme byli přesvědčení, že se jedná o vikingský pohřeb, kdy se náčelníkovo tělo pošle se všemi cennostmi a případně i manželkou po vodě a posléze je tato loď zapálena zápalným šípem vystřeleným ze břehu,“ hájil se Orm, jeden z vikingů, který byl prý velitelem výpravy.

„Byli jsme tu kousek na dovolené, ale když jsme viděli, jak tělo toho starého náčelníka nakládají na člun a vysílají po vodě, bylo naší povinností dopřát mu pravý vikingský pohřeb a vyprovodit ho do Valhaly. Už jenom z toho důvodu, že z jeho kmene se nikdo neměl k tomu vystřelit jeho směrem zapálený šíp. Jak jsme mohli vědět, že to není pohřeb, ale jenom obyčejná dovolená,“ vysvětloval Orm, který se jménem zbylých vikingů prezidentovi Zemanovi a členům jeho kmene omluvil.

Obyčejná omluva však nejspíš stačit nebude, neboť se v tomto případě jednalo nejen o pokus o vraždu, pokus o hanobení lidských ostatků, ale také o napadení hlavy státu, což by se dalo brát i za akt vyhlášení války.

„Pan prezident je velmi rozrušen z toho, co se stalo. Přijel si sem odpočinout na člunu, a ne aby čelil útoku vikingů, kteří ho chtěli vyprovodit do Valhaly. Něco takového odmítáme přejít obyčejnou omluvou. Chudák pan prezident se zamknul v hotelovém pokoji a odmítá vyjít ven, dokud prý ti bubáci s rohy na hlavách a ohnivým dechem neodejdou. Ačkoliv máme plné právo vyhlásit vikingskému kmeni na základě těchto činů válku, naše armáda zatím není připravená na boj s vikingským kmenem, proto raději uvalíme na vikingy sankce a uvidíme, kam to povede,“ oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a naznačil, že s někým, kdo střílí po prezidentovi ohnivé šípy, nebude rozhodně zacházeno v rukavičkách.

Miloš Zeman v mládíVIDEO Videohub

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale například je, že duo Zeman-Babiš se dlouhodobě snaží o rozklad Česka.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik Landsman
Diskuse ke článku