nahoru

Lidé zjistili, že má Primark otevřeno i další dny a že v nekonečné frontě stáli zbytečně

Dominik Landsman 18. června 2021 • 18:30
Lidé zjistili, že má Primark otevřeno i další dny a že v nekonečné frontě stáli zbytečně
foto: Veronika Foltová

V Praze se ve čtvrtek nově otevřela prodejna Primark a lidé se mohli přetrhnout, aby urvali levné, leč poměrně ještě kvalitní ponožky. Na Václavském náměstí se táhla nekonečná, několika sethlavá fronta lidí lačnících po textilních výrobcích jako od Vietnamců, leč v kamenném obchodě, v hezčím prostředí a o trochu lepší kvalitě.

„Tady Mařka včera zavelela, že musíme koupit dvacet kilo nových trenýrek, tak jsme tady ve frontě už od půlnoci, aby se na nás dostalo. Přivezl jsem si s sebou osm lahváčů, kdyby mi byla dlouhé chvíle, a ty jsem bohužel do sebe vyklopil už o půl druhý a teď tady suším hubu. Snad už na nás za chvíli přijde řada, protože Mařce už cuká koutek a na čele tepe žilka, jak je lačná po nějaké halence za kilo,“ svěřil se pan Jaromír, který na slavnostní otevření Primarku přijel až z Pardubic a přivezl s sebou celou rodinu.

„Máme tu snachu s dětma, ty se nám někde vytratily, ale až nakoupíme trenýrky a levný halenky, tak je tady snad někde najdeme. Taky jsem tu měl bratra, ale toho v noci ve frontě pokousal pes, takže musel do nemocnice na pozorování. Holt, fronta na obchod Primark dává, ale taky bere,“ pokrčil rameny pan Jaromír.

Nezávislí pozorovatelé tvrdí, že větší frontu za posledních několik let neviděli. Někteří lidé ve frontě dokonce založili i rodinu, jiní se zase ve frontě rozvedli.

„Fronta do obchodu Primark je takový malý uzavřený svět se vším všudy. Vznikají tu a zanikají vztahy. Lidé nachází nové přátele, získávají pracovní kontakty a zhruba z prostředku fronty byl v ranní hodinách hlášen kanibalismus. Máme tu i několik znásilnění a rasově motivované útoky. Ve vrchní části fronty kolem sochy zase bují organizovaný zločin,“ tvrdí sociolog Emil Zoubek.

Navzdory lákavým cenám oblečení mnozí lidé z frotny v tropických vedrech nadávali a někteří přiznali, že litují, že se do fronty zařadili. Jelikož jejich umístění ve frontě bylo již po tolika hodinách poměrně slušné a vidina vstupu do obchodu byla natolik reálná, že frontu odmítali opustit. Největší rozčarování čekalo na lidi u vstupu do obchodu, kde zjistili, že obchod má otevřeno i další dny.

„To je skandál. Čekám tady osm hodin jak ocas ve vedru ve frontě a teď zjistím, že mají otevřeno i zítra? Tak to je blamáž jako hrom,“ postěžoval si pan Kamil, který si do Primarku se ženou přišel koupit podprsenku za rozumnou cenu.

„Ano, je to tak. Máme otevřeno každý všední den. Nevím, co těm lidem jeblo, že se sem nahrnuli hned první den a čekali mnoho hodin ve frontě. Rád bych lidem vzkázal, že můžou přijít i zítra nebo klidně za týden. Ponožky za dobrou cenu v ucházející kvalitě budeme mít pořád. Nic nevyprodáme. Jsme globální řetězec, sklady máme téměř nevyčerpatelné,“ tvrdí Martin Majer z tiskového oddělení Primarku.

Video se připravuje ...
Fronta na banány? Ne, na otvíračku Primarku!VIDEO Blesk

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například je, že kvůli mizející epidemii není důvod pro další škrcení svobod.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik LandsmanPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.