Stařena z Brna nechtěla vypít otrávený čaj, tak ji zavraždili sekerou | Reflex.cz
nahoru

Stařena z Brna nechtěla vypít otrávený čaj, tak ji zavraždili sekerou

Dan Hrubý27. října 2016 • 11:31
Fotografie z doby, kdy opium vládlo světu.
Fotografie z doby, kdy opium vládlo světu.
• foto: 
flicker.com

Píše se rok 1921 a denní tisk přináší následující zprávu: „V sobotu 22. ledna byla o jedné hodině odpolední vylovena z rybníka v ulici U červeného mlýna v Brně mrtvola stařeny zabalená v pytli a pokrývce. Na hlavě dotyčné zela veliká rána, která zasahovala hluboko do mozku.“

Hned bylo jasné, jde o vraždu, spáchanou navíc zvlášť brutálním způsobem. Avšak vyšetřování od počátku komplikovala nezjištěná totožnost ženy. Teprve v pondělí dorazila na policejní služebnu osmašedesátiletá Františka Strnadová, která udala, že u ní bydlící Cecílie Klementová se již od středy 19. ledna pohřešuje.

Vzápětí nastal v celém vyšetřování zlom.

„Strnadová i se svou dvacetiletou dcerou Hedvikou byla zavedena do márnice v Králově Poli, kde prohlásila, že zavražděnou stařenu poznává a že je to Cecílie Klementová. Dcera Hedvika se však na zavražděnou nechtěla podívati a učinila tak teprve na důrazné vyzvání.“

To bylo policistům podezřelé – učinili v bytě Strandové důkladnou domovní prohlídku a nakonec nebyli ani příliš překvapeni, když zde nalezli četné stopy krve.

Obě ženy putovaly do vazby. Starší Františka pak po dlouhém zapírání přiznala, že vražda byla skutečně spáchána v jejím bytě a mrtvolu spolubydlící Cecílie Klementové dopravila s dcerou na trakaři k rybníku.

Pod tíhou matčiny výpovědi se doznala i dcera. Celý plán zosnoval její milenec čtyřiadvacetiletý Josef Krejčiřík z Chrlic, aby se zmocnil několika tisíc korun, které si nebohá stařena během života našetřila a zároveň se mohl přestěhovat na uvolněné místo do bytu své milé.

Děsivý Halloween: 15 důkazů, že klauni nikdy nebyli roztomilí
Martin Mrázek 18. října 2016 • 16:39

Děsivý Halloween: 15 důkazů, že klauni nikdy nebyli roztomilí

„Nejprve chtěli Klementovou otráviti opiem, jež vlili do čaje. Stařena však čaj odmítla, načež Hedvika uhodila stařenu topůrkem sekyry prudce do hlavy, takže nešťastnice klesla v bezvědomí. Pak uchopil sekyru Krejčiřík a také on uhodil stařenu dvěma ranami do hlavy, tentokráte však ostřím sekyry. Na to oba – bylo úterý 18. ledna – odešli a přespali jinde“, popisují noviny vcelku naturálně průběh mordu.

„Matka Strnadové byla toho dne návštěvou u svého syna v Králově Poli. Ve středu ráno přišla tam za ní Hedvika a po cestě domů se matce přiznala, že Klementovou zabila. Matka chtěla to udati policii, ale dala se dcerou uprosit. Doma pak obě ženy mrtvolu zabalily do pytle, naložili na trakař a šesti ulicemi vezly k rybníku, kde ji vyklopily.“

Osnovatel hnusné vraždy, chamtivec Krejčiřík, byl zakrátko dopaden.

VŠECHNY DÍLY SERIÁLU ČESKÉ MORDY SI PŘEČTĚTE ZDE >>>

25 šokujících historických fotografií z pogromu na Židy v ukrajinském Lvově
Slavné Barrandovské terasy procházejí rekonstrukcí, budova by se měla otevřít za tři roky

 


Dan Hrubý


Klíčová slova: historie, české mordy, vražda, Brno, milenci


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Vyrazili, ale neprojdou. Estébácká prezidentura je na dosah ruky
PREMIUM X Zelený Raoul: Vyšší bere aneb S kým na dovolené zahnula Monika Babišová
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Šmardování jako malonárodní politika
PREMIUM X Noví extrémisté: Palič izraelské vlajky a hanobitel amerických válečných hrobů bojuje za práva zvířat!
PREMIUM X Národ Metallica: Hity a dlouhé fronty na pivo na vyprahlé planině v Letňanech. A nakonec obří ohňostroj!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější