Fotogalerie

Himálajská Kate. Nejkrásnější královnou světa je prý ta z Bhútánu

28. ledna 201618:00
Himálajská Kate. Nejkrásnější královnou světa je prý ta z Bhútánu
foto: Instagram

Je jí pouhých 25 let, ale už více než čtyři roky je královnou. A podle tvrzení mnohých tou vůbec nejkrásnější na světě – Džetsun Pema, manželka „dračího krále“ Džigme Khesara Namgjala Wangčhuga, vládce malého himálajského Bhútánu.

I když v tradičním bhútánském oděvu působí královna Džetsun poněkud exoticky, je to emancipovaná vzdělaná žena. Hovoří plynně anglicky a hindsky, vystudovala psychologii v Londýně, závodně hrála basketbal, zajímá se o malířství a hudbu. Jak je dnes dobrým zvykem, má také svůj účet na Instagramu.

A to všechno jsou poměrně převratné novinky, protože Bhútán byl po celá staletí izolovanou zemí, jež pouštěla minimum cizinců. Zahraniční turisté smějí navštěvovat tuto zemi až od roku 1974, první benzínová pumpa se tam objevila jen deset let předtím. Dnes ale mnozí Bhútánci žijí životem, který známe i jinde. Příkladem jsou jim v tom i král a královna.

Britská královna ve svém vánočním poselství uvedla, že věří ve vítězství "světla nad tmou"
Královský pár, jemuž někdy západní média říkají „William a Kate z Himálaje“, loni v listopadu také oznámil, že čeká potomka.

Za nejkrásnější panovnici byla předtím považována královna Ranija z Jordánska. Podobně jako Pema je to velmi moderní a aktivní žena, ale přece jen je o generaci starší. Kate je možná větší hvězda, jenže pokud tchán Charles neumře nebo nějak nepravděpodobně neabdikuje, královnou se stane až někdy na stará kolena.

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile