nahoru

3 plus 1: Peklo s Donutilem na ČT trumfuje

Petr Holec22. února 2011 • 08:00
Donutil 2
Donutil 2
• foto: 
Česká televize

Plukovník Kaddáfí střílí do vlastních lidí, Jiří Paroubek stále píše blogy, a já přesto mám ještě horší zprávu: nedělní 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem na ČT 1 sledovalo 1,7 miliónu lidí.

 

Budu potřebovat nějaký čas, abych se s tím šokem vyrovnal: scenáristické, režisérské i herecké peklo s Donutilem v čele, kde si šedesátiletý narcistní mistr nalepuje kníry, kadeří šedivé vlasy, pubertálně mutuje či osahává mladé herečky, totiž trumflo nejen novou SuperStar na Nově, ale i spoustu jiných TV hříchů – třeba tureckou pomstu světu Tisíc a jedna noc.

 

 

Pro nás veřejnoprávní TV diváky, kteří i za Donutila každý měsíc povinně posíláme ČT peníze, je to bohužel hned několik špatných zpráv najednou. Zaprvé - že zločin jménem 3+1 zřejmě už nikdy nezmizí z veřejnoprávní obrazovky, i kdyby sám Donutil dodržel své slovo, skutečně odešel „na uměleckém vrcholu“ a nikdy již nenatočil ani jediný „triptych“. ČT totiž nyní reprízuje staré díly. A dokud nevymře jistá část jejích zaměstnanců, bude to určitě s radostí dělat dál.

 

Zadruhé – diváci vyslali veřejnoprávní TV velmi perverzní signál, totiž že mají nejradši právě to nejhorší. A ČT, jak víme, umí být v produkci tohoto „oddychového“ žánru víc než zručná, viz nejen nejrůznější nedělní TV inscenace. Možná by nám na Kavčích Horách rovnou měli začít pouštět erotické filmy: kníry i trvalé v nich herci mívají také, jen se nemaskují veřejnou službou.

 

 

A konečně zatřetí – vsadím se, že po Donutilově úspěchu na ČT na sebe nenechá dlouho čekat ani nějaká komerční obdoba 3+1, v ekonomii se tomu říká kumulovaný efekt. A jak znám komerční televize, vytěží tento hezký český umělecký žánr, jak to jen ony umí. Rozdíl bude jen v tom, že na ČT aspoň věděli, že za naše vlastní peníze to s něčím jako 3+1 nesmí přehnat, takže nám mistra dopřávají jen čtvrtletně. Na Primě či Nově ale žádné veřejnoprávní slitování neznají. Podívejte třeba na Ulici.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,300
20,490
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře