nahoru

Opencard: Divná karta, divný soud, divné tresty, divní odsouzení

Marek Stoniš8. září 2016 • 13:30
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Dvouletá podmínka. Tolik dostali bývalí pražští primátoři Svoboda a Hudeček za to, že se před lety snažili zachránit projekt Opencard a na poslední chvíli uzavřeli s provozovateli karty smlouvy, které podle žalobce uzavírat nemuseli. Podmínku dostali také další tři aktéři, zbylých deset lidí tohoto monstrprocesu bylo osvobozeno.

Chceme-li žít v právním státě, pak soud i tresty musíme respektovat. Rozumět mu nás ovšem nikdo nedonutí. Pokud měl celý projekt Opencard od začátku opravdu trestněprávní rozměr, a obří investice do jednoduché elektronické karty tomu nasvědčují, měli u soudu stát úplně jiní lidé než ti, kteří k ní, obrazně řečeno, přišli jako slepí k houslím.

Jestliže se ale protiprávního jednání nedopustil další někdejší primátor Prahy Pavel Bém, tedy člověk odpovědný za zavedení a spuštění opencard, jak mohou být souzeni jeho nástupci, kteří k jeho projektu přišli jako slepí k houslím? Jedině snad v případě, že s opencard bylo všechno od samotného počátku v pořádku až do doby, kdy Hudeček se Svobodou neoprávněně podepsali smlouvy o jejím dalším fungování.

Což je podobně absurdní představa, jako je absurdní Krnáčové nástupkyně opencard, zelená Lítačka, nebo znovu změněné trasy pražských tramvajových linek.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,000
28,910
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější