Exkluzivní rozhovory Reflexu s herci ze seriálu Hra o trůny

Exkluzivní rozhovory Reflexu s herci ze seriálu Hra o trůny Zdroj: Jonathan Ford

Herečka Carice van Houten známá ze seriálu Hra o trůny pojmenovala syna, jehož otcem je Guy Pearce, jménem Monte.
Emilia Clarke
Maisie Williamsová.
Nikolaj Coster-Waldau, londýnský junket Hry o trůny
Gwendoline Christie, londýnský junket Hry o trůny
122
Fotogalerie

Hra o trůny: Exkluzivní rozhovory Reflexu s herci kultovního seriálu

Jestli nebyli celosvětovými hvězdami před tím, teď už určitě jsou. Herce ze seriálu Hra o trůny zná snad každý. Řada z nich zažila díky kultovnímu seriálu výrazný zlom v kariéře. Herci z Hry o trůny jsou teď zkrátka na roztrhání a není jednoduché se k nim dostat. Reflex má díky redaktorce Kateřině Kadlecové hned dvě série rozhovorů. Jedna je čerstvá, uskutečněná po konci natáčení poslední série, druhá z roku 2016. V Česku každopádně obě exkluzvní a všechny rozhovory jsou zajímavé.

Nikolaj Coster-Waldau: Jaime Lannister

Postavu, která se přerodila z krutého úchyláka v sympatického úchyláka hraje Dán Nikolaj Coster-Waldau. Reflexu popsal okamžik, kdy si přečetl závěr samotného seriálu. Co zavolal jeho tvůrci? Dočtete se v rozhovoru.

Gwendoline Christie: Brienne z Tarthu

Čestná žena, které se lepí smůla na paty, ale svou vytrvalostí a zásadovostí nakonec snad ke štěstí přijde. Tak nějak se dá popsat role Brienne, kterou ztvárňuje nepřehlédnutelná anglická herečka Gwendoline Christie. Reflexu řekla, že nikdy nezapomene na natáčení scény bitvy s Ohařem. Věděli jste, že flirtování ze strany Tormunda nebylo původně ve scénáři?

Liam Cunningham: Ser Davos

Morální kompas seriálu Davos Mořský, irský herec Liam Cunningham, kterého ze začátku hodně lidí mělo za Jeana Rena, se v rozhovoru pro Reflex svěřil, že závěr natáčení nebyl z jeho strany úplně bez emocí. A víte, co řekl o roli žen v seriálu a kolem něj? Ne? Přečtěte si rozhovor.

Emilia Clarke: Daenerys Targaryen

Britská herečka Emilia Clarke ve skutečnosti vůbec nepůsobí tak rozvážně a tvrdě jako její postava v seriálu. Pro Reflex popsala, jak jí seriál změnil kariéru. A nejen to. V rozhovoru se dočtete, že... A víte, co? Klikněte na odkaz!

Jonathan Pryce: Nejvyšší vrabčák

Nejvyšším vrabčákem načínáme sérii rozhovorů z roku 2016. Náboženského myslitele, inspirátora i fanatika sehrál charistmatický velšský herec Jonathan Pryce. S Reflexem rozebíral paralely své role s reálným světem – na jedné straně papežem Františkem, na druhé straně s islámem. Proč podle něj Hra o trůny fascinuje celý svět? Dočtete se v rozhovoru.

John Bradley: Sam Tarly

Oplácaný nešika, věrný přítel a vůbec čestný a poctivý klučina. Angličan John Bradley v seriálu začínal, jakoby do něj vůbec nepatřil. Je ale zjevné, že v něm nakonec sehraje důležitou úlohu. Bradley svou seriálovou roli velmi prožívá i v rozhovoru. Co podle něj dalo Samovi smysl života? Prozradí to rozhovor.

Iwan Rheon: Ramsay Bolton

Další pozoruhodný Velšan mezi herci si zahrál krutého bastarda. Ve skutečnosti je to ale prý sympaťák. Iwan Rheon Reflexu řekl, že diváci mají postavu Ramsayho svým způsobem rádi. A naší redaktorce, že by měla být jeho agentkou. Proč? Klikněte na odkaz.

Maisie Williams: Arya Stark

Pro mladou anglickou herečku Maisie Williams byla Arya Stark první velkou rolí. Změnila jí kariéru. Její odpovědi pro Reflex měly před třemi lety přidrzlý ráz, zvlášť když došlo na Instagram a sociální sítě vůbec. Co má Maisie společného s Aryou? Přečtěte si rozhovor.

Carice Van Houten: Melisandra z Ašaje

V roli rudé kněžky září v seriálu nizozemská herečka Carice Van Houten. Nesmlouvavá mrcha, co vidí do budoucnosti, ale úplně jí nerozumí, se konečně trochu polepšila, zamyslela se nad sebou a snad i začala sekat latinu. Před třemi roky v rozhovoru pro Reflex zatvrzele odmítala, že v další řadě oživí ubodaného Jona. Co řekla k popravě nevinné princezny Shireen? Dozvíte se v rozhovoru.