nahoru

Jaime Lannister, králokat i milenec vlastní sestry. Podívejte se na další role herce ze seriálu Hra o trůny

-mic- 23. února 2019 • 15:00
Jaime Lannister, králokat i milenec vlastní sestry. Podívejte se na další role herce ze seriálu Hra o trůny
foto: HBO/IMDB/archiv

Byla to ta nejzápornější možná postava. Krále propíchl zezadu, souložil s vlastní sestrou, s níž měl tři děti, a z věže strčil malého kluka v naději, že zemře. Jenže v průběhu několika sérií máme najednou před sebou sympaťáka, který má své zásady a není tak proradný, jako skoro všichni kolem něj a v jeho rodině. Jaimeho Lannistera hraje dánský herec Nikolaj Coster Waldau. Podívejte se na další filmy a seriály, ve kterých hrál.

Nikolaj Coster Waldau se narodil v Dánsku v roce 1970. Vystudoval Státní divadelní školu v Copenhagenu, pokračoval divadelními rolemi a v rodné zemi se proslavil filmem Noční hlídka (Nightwatch) z roku 1994.

V Americe začal ve filmu Ridleyho Scotta Černý jestřáb sestřelen v roce 2001. Ačkoliv má za sebou dlouhou řadu rolí ve filmech nejrůznějších žánrů, skutečně světoznámým hercem se stal díky postavě Jaimeho Lannistera v seriálu Hra o trůny.

Nikolaj žije v Dánsku a s manželkou, rovněž herečkou a bývalou Miss Grónsko, Nukakaou Motzfeldtovou mají dvě dcery. Hercův tchán Josef byl ministrem financí a zahraničí Grónska.

Podívejte se na role Nikolaje Costera Waldaua v dalších filmech a seriálech:

-mic-
Diskuse ke článku