Lidé si vyměňují vstupenky za pásky na Colours of Ostrava

Lidé si vyměňují vstupenky za pásky na Colours of Ostrava Zdroj: Profimedia

Colours of Ostrava: Jak a kdy koupit vstupenky, kde se ubytovat, jak se na festival dostat a další rady a tipy

Nejen ty, kteří na festival Colours of Ostrava vyrážejí poprvé, určitě zajímá, jak letos koupit vstupenku, kde se ubytovat, na co nezapomenout a čemu se zase vyhnout nebo jak se po městě pohybovat. Letos se festival uskuteční ve dnech 13. až 16. července, a jako obvykle to bude v areálu Dolních Vítkovic.

Vstupenky raději předem a on-line

Aktuálně již byl na partnerských platformách ukončen přodej vstupenek na Colours of Ostrava 2022. Lístky si stále můžete koupit přímo na webové stránce festivalu.

Vstupenky VIP, na jeden den a na poslední chvíli

Kromě základní, čtyřdenní vstupenky je možné koupit i VIP vstupenku za 5990 korun a využívat různé výhody, například se můžete ve VIP zóně setkávat s umělci.

Pokud byste přesto chtěli hazardovat, během festivalu bývá u zastávky před vítkovickým areálem několik lidí, kteří se snaží svůj lístek na poslední chvíli udat. Dále jsou v prodeji také vstupenky na jednotlivé dny, ale oproti čtyřdenní vstupence nejsou výhodné - každý jednotlivý den za 2600 Kč.

Sleva 10 % pro studenty 

Můžete si také koupit čtyřdenní vstupenku s 10% slevou, pokud jste držiteli studentské ISIC karty. Od 16.5. si mohli klienti České spořitelny pořídit vstupenky na festival se slevou 500 kč.

Rezervace na scénu Gong od 10.6.: Některá vystoupení jsou vyprodaná velmi brzy

Pokud se chystáte na představení nebo koncert na scéně Gongu, zarezervujte si místo . Vystoupení, o něž je největší zájem, bývají vyprodaná téměř ihned. Letos bude rezervace stát 150 korun. Na představení, která zůstanou nevyprodaná, si můžete koupit rezervaci ještě během festivalu přímo v budově Gongu, kde je informační tabule s počtem zbývajících míst.

Ubytování v Ostravě: Největší zážitek nabídnou funkcionalistické koleje

Přímo v areálu festivalu není žádné ubytování. Festivaloví hosté se mohou ubytovat v kempu u Slezskoostravského hradu. Doprava z obou míst zabere kolem 20 minut. Pokud nechcete spát ve stanu, ale přesto byste se rádi ubytovali levněji, můžete využít služeb Airbnb nebo jedněch za čtyř studentských kolejí.

Největší komfort poskytne funkcionalistický Kampus Palace, který nejen že je nově zrekonstruovaný, ale od vítkovické Dolní oblasti je asi jen 20 minut pěšky, což znamená, že se nebudete muset bát, že se nevejdete do noční tramvaje a nedostanete se domů. Velkou kapacitu mají koleje Vysoké školy báňské, ale do Poruby, kde se nacházejí, se pěšky nedostanete.

Vysokoškolské koleje Kampus Palace v Ostravě Vysokoškolské koleje Kampus Palace v Ostravě | Profimedia

 

Doprava: Na tramvaj raději s předstihem

A jak se k areálu festivalu dostat? Tramvají se přes den přímo k areálu dostanete pouze linkami 1 a 2. Vstup je buď ze zastávky Dolní Vítkovice Hlubina, anebo Dolní Vítkovice, kde bývá u vstupu menší fronta. Na noční tramvaje je dobré vyrážet alespoň s půlhodinovým předstihem. Noční jízdní řády jsou součástí programu. Tramvaje jezdí do čtyř směrů – centrum a Slezská Ostrava, Mariánské Hory a Poruba, Zábřeh a Výškovice a poslední Hrabůvka a Dubina. Hlavně po koncertech na hlavních stage bývá na tramvaje opravdu velký nával, a pokud nevyrazíte včas, může se vám stát, že uvíznete cestou na zastávku v davu, anebo že se do tramvaje nevejdete.

Dobré je například dojít na 10–15 minut vzdálenou zastávku Karolina nebo Náměstí Republiky směrem do centra města, odkud jezdí mnohem méně lidí. V ostravských tramvajích a autobusech můžete platit bezkontaktní kartou. Spojení můžete vyhledávat ZDE.

Výhodná festivalová jízdenka

Ne letošní léto se ostravský Dopravní podnik rozhodl zavést týdenní festivalovou jízdenku za 220 Kč. Obdržíte ji po předložení vstupenky na Colours of Ostrava a bude platit od 11. do 17. července.