Colours of Ostrava 2019: Vstupenky, ubytování, doprava a další důležité rady a tipy | Reflex.cz
nahoru

Colours of Ostrava: Jak a kdy koupit vstupenky, kde se ubytovat, jak se na festival dostat a další rady a tipy

Clara Zangová19. března 2019 • 10:48
Lidé si vyměňují vstupenky za pásky na Colours of Ostrava
Lidé si vyměňují vstupenky za pásky na Colours of Ostrava
• foto: 
Profimedia

Nejen ty, kteří na festival Colours of Ostrava vyrážejí poprvé, určitě zajímá, jak letos koupit vstupenku, kde se ubytovat, na co nezapomenout a čemu se zase vyhnout nebo jak se po městě pohybovat. Letos se festival uskuteční ve dnech 17. až 20. července, a jako obvykle to bude v areálu Dolních Vítkovic.

Vstupenky raději předem a on-line

Nejpohodlnější je vstupenky koupit on-line a nechat si je domů zaslat poštou. Kupujte pouze u autorizovaných prodejců: e-shop Colours, Ticketportal, GoOut, anebo web Objevte více muziky. Vstupenka automaticky platí i pro fórum Meltingpot.

Nejlevnější jsou samozřejmě v září předchozího roku ihned po odstartování prodeje, pak se cena průběžně zvyšuje. Aktuálně (březen/duben) je v prodeji vlna vstupenek za 2790 korun. Za vyšší cenu si je pak můžete koupit i přímo na místě , ale pokud se chcete na festival skutečně dostat, není to rozumný krok. Je totiž pravděpodobné, že v den festivalu už bude kapacita areálu naplněna. 

Vstupenky VIP, na jeden den a na poslední chvíli

Kromě základní, čtyřdenní vstupenky je možné koupit i VIP vstupenku za 5990 korun a využívat různé výhody, například se můžete ve VIP zóně setkávat s umělci.

Pokud byste přesto chtěli hazardovat, během festivalu bývá u zastávky před vítkovickým areálem několik lidí, kteří se snaží svůj lístek na poslední chvíli udat. Od 26.3. jsou v prodeji také vstupenky na jednotlivé dny, ale oproti čtyřdenní vstupence nejsou výhodné - každý jednotlivý den za 1990 Kč.

Sleva 10 % pro studenty i držitele In Karty.  

Od 15.3. můžete koupit čtyřdenní vstupenku s 10% slevou, pokud jste držiteli studentské ISIC karty, dále ITIC průkazu pro pedagogy, cestovatelské IYTC, ale i In Karty Českých Drah. Od 22. února si mohli klienti České spořitelny pořídit vstupenky na festival se slevou 20 %, ty jsou však již vyprodané.

Výměna za náramek v Praze i Brně

V každém případě je dobré si lístek vyměnit za náramek s čipem už den předem, 16. července. Většinou je to možné na ostravském hlavním nádraží, nezabere to více než patnáct minut, navíc už dostanete program a budete si moct naplánovat, na které koncerty půjdete. Nově si můžete pro náramek zajít i v Praze a v Brně v prodejnách Baťa. V den festivalu už budete čekat jen v řadě na kontrolu vstupenky a osobních věcí. Pokud necháte výměnu lístku až na festivalový den, může se vám stát, že propásnete svůj vysněný koncert. Festival je skutečně velký a fronty bývají dlouhé.

Jak se dostat k brigádě na filmovém festivalu v Karlových Varech

Rezervace na scénu Gong od 28. května: Některá vystoupení jsou vyprodaná velmi brzy

Pokud se chystáte na představení nebo koncert na scéně Gongu, zarezervujte si místo co nejdříve po spuštění rezervací 28. května. Vystoupení, o něž je největší zájem, bývají vyprodaná téměř ihned. Letos bude rezervace stát 100 korun. Na představení, která zůstanou nevyprodaná, si můžete koupit rezervaci ještě během festivalu přímo v budově Gongu, kde je informační tabule s počtem zbývajících míst.

Ubytování v Ostravě: Největší zážitek nabídnou funkcionalistické koleje

Přímo v areálu festivalu není žádné ubytování. Festivaloví hosté se mohou ubytovat v kempu u Slezskoostravského hradu (předprodej od 20. února). Doprava z obou míst zabere kolem 20 minut. Pokud nechcete spát ve stanu, ale přesto byste se rádi ubytovali levněji, můžete využít služeb Airbnb nebo jedněch za čtyř studentských kolejí.

Největší komfort poskytne funkcionalistický Kampus Palace, který nejen že je nově zrekonstruovaný, ale od vítkovické Dolní oblasti je asi jen 20 minut pěšky, což znamená, že se nebudete muset bát, že se nevejdete do noční tramvaje a nedostanete se domů. Velkou kapacitu mají koleje Vysoké školy báňské, ale do Poruby, kde se nacházejí, se pěšky nedostanete. Přehled ubytování najdete ZDE.

Vysokoškolské koleje Kampus Palace v OstravěVysokoškolské koleje Kampus Palace v Ostravě

 

Na stany přímo u areálu ani na karavan letos nespoléhejte

Loni bylo možné si na e-shopu Colours of Ostrava zarezervovat místa v nové Chill Village. Pouhých 100 metrů od vchodu do areálu byly k dispozici luxusně vybavené stany pro 5 osob s nafukovacími jednolůžkovými i dvoulůžkovými matracemi potaženými bavlněnými prostěradly. Cena za celý stan na čtyři festivalové dny loni byla 9 500 Kč. Organizátoři však zatím neví, jestli budou připravovat Chill Village i pro letošní ročník, a proto radí na to nespoléhat a zarezervovat si raději místo v kempu. Také už není možné parkovat u areálu karavanem, místa jsou již vyprodaná.  

Doprava: Na tramvaj raději s předstihem

A jak se k areálu festivalu dostat? Tramvají se přes den přímo k areálu dostanete pouze linkami 1 a 2. Vstup je buď ze zastávky Dolní Vítkovice Hlubina, anebo Dolní Vítkovice, kde bývá u vstupu menší fronta. Na noční tramvaje je dobré vyrážet alespoň s půlhodinovým předstihem. Noční jízdní řády jsou součástí programu. Tramvaje jezdí do čtyř směrů – centrum a Slezská Ostrava, Mariánské Hory a Poruba, Zábřeh a Výškovice a poslední Hrabůvka a Dubina. Hlavně po koncertech na hlavních stage bývá na tramvaje opravdu velký nával, a pokud nevyrazíte včas, může se vám stát, že uvíznete cestou na zastávku v davu, anebo že se do tramvaje nevejdete. Organizátoři sice slibují, že Dopravní podnik letos navýší počet spojů o 50 %, ale lidí bude stejně spousta.

Dobré je například dojít na 10–15 minut vzdálenou zastávku Karolina nebo Náměstí Republiky směrem do centra města, odkud jezdí mnohem méně lidí. V ostravských tramvajích a autobusech můžete platit bezkontaktní kartou. Spojení můžete vyhledávat ZDE.

Do okolních měst za 20 korun

Pokud by se vám nepodařilo sehnat ubytování přímo v Ostravě, anebo jste se rozhodli pro cenově výhodnější variantu například  v Karviné či v Havířově, festival letos bude spolupracovat s poskytovatelem nájemních bytů Residomo, který po skončení programu zajistí autobusy do Karviné, Orlové, Havířova i Frýdku-Místku za 20 korun. Pohodlně se bude během Colours dojíždět i z Opavy, Frýdlantu nad Ostravicí a Českého Těšína. České dráhy budou v noci vypravovat speciální vlaky do těchto měst.

Výhodná festivalová jízdenka

Ne letošní léto se ostravský Dopravní podnik rozhodl zavést týdenní festivalovou jízdenku za 220 Kč. Obdržíte ji po předložení vstupenky na Colours of Ostrava a bude platit od 16. do 22. července. Jízdenka bude mít formu praktického pásku na zápěstí a můžete si ji vyřídit přímo na Hlavním nádraží, spolu s výměnou vstupenky za festivalový náramek. Ke koupi budou také ve všech prodejnách jízdních dokladů DPO. V centru města je to například hlavní pobočka Poděbradova, anebo prodejna na Husově náměstí.

Vlak, autobus, letadlo a auto

Co se týče cesty do samotného města, dopravíte se vlakem, autobusem i letadlem. Nejbližší vlaková stanice k Vítkovicím je Ostrava-střed, ale není moc frekventovaná, staví na ní hlavně regionální spoje. Na hlavní vlakové trati jsou stanice Ostrava-Svinov a Ostrava-hlavní nádraží, kde si můžete rovnou vyměnit vstupenku za náramek.

Pokud pojedete autobusem, Ústřední autobusové nádraží je jenom jednu zastávku od Dolní oblasti Vítkovic. Pro jízdu autem na Colours of Ostrava doporučujeme využít komunity pro spolujízdu Blblacar. Parkovací místa letos nebudou v prodeji kvůli rozšíření areálu. Jinou možnost parkování organizátoři zatím řeší a budou o ní informovat.

Program karlovarského filmového festivalu: dramata, komedie, horory, vybere si každý

Tipy: Jaký vstup do areálu zvolit, mapa areálu a slevy v Ostravě

Do areálu si nesmíte nosit vlastní nápoje, ale jídlo ano. Na několika místech je pitná voda.Využijte jednoho z bočních vstupů do areálu, zkrátíte si tak čekání. Jeden je například v blízkosti kavárny Maryčka a druhý ze strany od zastávky Dolní Vítkovice.Na přechod z jedné stage na druhou si vyhraďte alespoň 15–20 minut. Hlavně k večeru je v areálu hodně lidí a přesuny jsou poměrně pomalé.Mapu areálu dostanete u vstupu anebo si ji můžete stáhnout a vytisknout předem.Děti do 140 cm mají vstup zdarma.V areálu jsou dva bankomaty, ale bývají u nich velké fronty. Raději mějte dostatek hotovosti.Ke vstupence máte řadu slev a výhod po celé Ostravě. Jejich seznam najdete na oficiálních stránkách festivalu.

Hosté a hvězdy letošního filmového festivalu v Karlových Varech
Historie karlovarského filmového festivalu: Od malé filmové přehlídky k největší…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2018

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,070
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější