nahoru

Novoroční oběd v Lánech: Babiš přijel za Zemanem poprvé i s dětmi

vei, ula, red, blesk.cz 5. ledna 2020 • 14:00
Novoroční oběd v Lánech: Babiš přijel za Zemanem poprvé i s dětmi
foto: ČTK/Roman Vondrouš

Tradiční novoroční oběd v netradičním duchu. Prezident Miloš Zeman (75) s manželkou hostí v neděli v Lánech nejen premiéra Andreje Babiše (65, ANO) a jeho choť Moniku, ale také jejich potomky Vivien (19) a Frederika (16). Babišovy juniory doplnila i Kateřina Zemanová, která oslavila na Nový rok 26. narozeniny. Ke společenským a politickým tématům se bude servírovat candát pečený na másle. 

Je to vůbec poprvé, co se na novoročním obědě objevily i děti pozvaných. „Byl to návrh pana prezidenta, který jsme rádi akceptovali,“ řekl  Blesk Zprávám Andrej Babiš. 

„Prostě rodinný novoroční oběd jak má být, milý a přátelský. Jde o nápad, který se zrodil na vánočním setkání rodiny,“ napsal v SMS Aha! Ovčáček na dotaz, jak vznikla myšlenka pozvat na neděli do Lán i Kateřinu Zemanovou (26) s Vivien (19) a Frederikem (16) Babišovým.

„Přibral jsem, mám teď dvě brady,“ řekl prezident Miloš Zeman na uvítanou Babišovi. „Nemáme žádné problémy, proto se můžeme usmívat,“ doplnila hlava státu směrem k novinářům a nasměrovala premiéra s rodinou k novoroční tabuli.

Více informací, video a fotografie z oběda s prezidentem zde >>>

vei, ula, red, blesk.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.