nahoru

Desítky tisíc lidí demonstrovaly v centru Prahy. Pod stromeček demisi, křičelo se před budovou vlády

Martin Bartkovský, ČTK 17. prosince 2019 • 20:50
Video se připravuje ...
Pochod Prahou proti Andreji Babišovi: Desítky tisíc lidí volali po demisi trestně stíhaného premiéra
• video: 
Martin Bartkovský

V 18 hodin začala na Václavském náměstí další demonstrace proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi. Dav se poté vydal průvodem Prahou k úřadu vlády ve Strakově akademii a na Klárov. Podle Mikuláše Mináře z pořádajícího spolku Milion chvilek se akce účastnily desítky tisíc lidí.

Před Strakovou akademií demonstranti vyzývali Babiše, aby přišel mezi ně. Premiér ale ve stejné chvíli byl na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Protestující na místě také nechávali papírové obrázky strak.

Pochod skončil nedaleko Strakovy akademie na Klárově, kde následoval hlavní program demonstrace včetně vystoupení opozičních politiků. Demonstranti prošli z Václavského náměstí Starým Městem k Právnické fakultě Univerzity Karlovy, odkud zamířili k úřadu vlády. Podle Mináře měl v některých místech průvod délku až 1,5 kilometru. Cesta byla poklidná, na několika místech ale pochod zastavili policisté kvůli omezení dopravy.

Martin Bartkovský, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.