nahoru

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou z SPD kvůli výrokům o migrantech

ČTK 16. srpna 2019 • 17:40
Poslankyně za SPD a zastupitelka Karlovarského kraje Karla Maříková
Poslankyně za SPD a zastupitelka Karlovarského kraje Karla Maříková
• foto: 
Facebook Karla Maříková

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Maříková v lednu na svém facebookovém profilu přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z podněcování k nenávisti. Informace o vyšetřování Maříkové kvůli jejím výrokům se objevila ve zprávě ministerstva vnitra o extremismu za druhé čtvrtletí letošního roku.

Vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy ale agentuře ČTK neřekla. „Můžeme potvrdit, že z Krajského ředitelství policie Hlavního města Prahy nám byl postoupen spisový materiál týkající se podezření ze spáchání přečinu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, kde je podezřelá 38letá žena z Karlovarska,“ sdělila Krejčí. Ta dodala, že policisté konají úkony v souladu s trestním řádem. „V současné době se nebudeme vyjadřovat, o jaké úkony se jedná a jaké máme v plánu,“ dodala Krejčí.

„Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU,“ napsala letos v lednu Maříková na svůj facebookový profil.

Zdravotní sestra Maříková byla zvolena do Sněmovny za Stranu přímé demokracie Tomia Okamury v říjnu 2017. Je také členkou krajského zastupitelstva. Ke zprávě ministerstva vnitra na sociální sítí dnes napsala: „Nenávist šíří ministr vnitra Hamáček, jelikož lidem omezuje svobodu slova, jsou na sociálních sítích blokováni a stíháni policií za svůj názor, čímž je popíraná Ústava.“

ČTK
Diskuse ke článku