nahoru

Zdviženou pravicí uklidňoval dav. Hajlující muž z Okamurovy demonstrace popřel vinu u soudu

-bam-, ČTK 12. srpna 2019 • 09:45
Hajlování na demonstraci Tomia Okamury
• video: 
Martin Bartkovský

Muž obžalovaný z hajlování při dubnové akci Tomia Okamury proti diktátu EU popřel u soudu obžalobu. Tvrdí, že zdviženou rukou uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci hnutí. Obžalovaný původně dostal trestním příkazem půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun, podal ale proti tomu odpor, a jeho případ tak putoval k soudu, který jej projednal veřejně.

Incident se stal na demonstraci "proti diktátu Evropské unie", kterou pořádalo 25. dubna v centru Prahy hnutí SPD k zahájení kampaně pro evropské volby. Jak jsme vás informovali už v dubnu, na demonstraci proti diktátu EU, kterou svolal Tomio Okamura a kde zahrála i kapela Ortel, se objevilo několik příznivců krajní pravice. Kromě ženy s hákovými kříži na krku a několika holohlavých chlápků, kteří se chystali napadnout ideové odpůrce, tu byl i onen hajlující muž v maskáčích, který se už od brzkých hodin posilňoval pivem.

Záběry hajlujícího muže vznikly díky živému vysilání Reflexu a krátce po demonstraci se objevily na sociálních sítích. Mužovu totožnost zjistili policisté ještě ten den večer. Soud vyhověl návrhu státní zástupkyně a ve veřejném líčení uložil muži půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun.

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.