Reflex nachytal nácka. Za hajlování na akci Tomia Okamury dostal muž podmínku a pokutu 30 tisíc | Reflex.cz
nahoru

Reflex nachytal nácka. Za hajlování na akci Tomia Okamury dostal muž podmínku a pokutu 30 tisíc

Martin Bartkovský14. června 2019 • 10:31

Možná jen ukazoval, jak vysoko skáče jeho pes. Možná chtěl naznačit, kam v dobách jeho dětství sahala v zimě sněhová pokrývka. Anebo si chtěl prostě jen u písničky kapely Ortel při slovech „každej z vás je pak sám svýho štěstí stůjce, zvláštní dar byl nám dán, že následujem vůdce“ trošku zahajlovat. I když si jinak přítomnost kamer dost hlídal, osudným se mu stalo živé vysílání Reflexu, které jej zachytilo a díky kterému jej následně policie ztotožnila a obvinila. A nyní padl trest.

Jak jsme vás informovali už v dubnu, na demonstraci proti diktátu EU, kterou svolal Tomio Okamura a kde zahrála i kapela Ortel, se objevilo několik příznivců krajní pravice. Kromě ženy s hákovými kříži na krku a několika holohlavých chlápků, kteří se chystali napadnout ideové odpůrce, tu byl i výše zmíněný pán v maskáčích.

Okamura svolal demonstraci. Zahrál Ortel, příznivci měli symboly nacismu, odpůrce…

Ten se už od začátku akce posilňoval pivem, a i když zpočátku spíše mírnil testosteronem nadupané kolegy, kteří se chystali zmlátit pár „pankáčů“, později ani on sám neodolal. Vztyčenou pravicí přímo před policisty ukazoval, na čí straně je momentálně zákon. Jenže přihlížející policisté zasahovat v tomto případě nemohli, pořádkový útvar se řídil jednotným velením a jeho primární úkol byl zajistit, aby se to tam nepopralo. Když ale akce skončila, i záběry Reflexu pomohly muže dodatečně usvědčit.

A výsledek? „V tomto případě byl uložen trest šest měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou let a peněžitý trest třicet tisíc korun s náhradním trestem tři měsíce,“ uvedla mluvčí Hájková. „V tomto případu byl uložen trest šest měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou let a peněžitý trest třicet tisíc korun s náhradním trestem tři měsíce,“ uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková pro Českou televizi. Muž byl uznán vinným ze sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to mu hrozily až tři roky vězení.  

Okamurova SPD přitahuje i primitivní extremisty a neonacisty. A to ji zničí
Lid volil hudebníky: Zvítězila hloupost, sprostota a cizí šlágry
Jiří X. Doležal 25. listopadu 2018 • 18:33

Lid volil hudebníky: Zvítězila hloupost, sprostota a cizí šlágry
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Chytrý pan Brčko II: Jakou zanechá uhlíkovou stopu brčko dovážené z Číny?
PREMIUM X Bruce Springsteen: Rocker s typickým chraplákem, který se stal jedním se symbolů amerického patriotismu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Český Lev Borský: Radikální intelektuál pojmenoval civilizační problémy. Jejich rešení ho zahubilo
PREMIUM X Karel Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost...

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější