nahoru

Reflex nachytal nácka. Za hajlování na akci Tomia Okamury dostal muž podmínku a pokutu 30 tisíc

Martin Bartkovský 14. června 2019 • 10:31
Video se připravuje ...
Hajlování na demonstraci Tomia Okamury
• video: 
Martin Bartkovský

Možná jen ukazoval, jak vysoko skáče jeho pes. Možná chtěl naznačit, kam v dobách jeho dětství sahala v zimě sněhová pokrývka. Anebo si chtěl prostě jen u písničky kapely Ortel při slovech „každej z vás je pak sám svýho štěstí stůjce, zvláštní dar byl nám dán, že následujem vůdce“ trošku zahajlovat. I když si jinak přítomnost kamer dost hlídal, osudným se mu stalo živé vysílání Reflexu, které jej zachytilo a díky kterému jej následně policie ztotožnila a obvinila. A nyní padl trest.

Jak jsme vás informovali už v dubnu, na demonstraci proti diktátu EU, kterou svolal Tomio Okamura a kde zahrála i kapela Ortel, se objevilo několik příznivců krajní pravice. Kromě ženy s hákovými kříži na krku a několika holohlavých chlápků, kteří se chystali napadnout ideové odpůrce, tu byl i výše zmíněný pán v maskáčích.

Ten se už od začátku akce posilňoval pivem, a i když zpočátku spíše mírnil testosteronem nadupané kolegy, kteří se chystali zmlátit pár „pankáčů“, později ani on sám neodolal. Vztyčenou pravicí přímo před policisty ukazoval, na čí straně je momentálně zákon. Jenže přihlížející policisté zasahovat v tomto případě nemohli, pořádkový útvar se řídil jednotným velením a jeho primární úkol byl zajistit, aby se to tam nepopralo. Když ale akce skončila, i záběry Reflexu pomohly muže dodatečně usvědčit.

A výsledek? „V tomto případě byl uložen trest šest měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou let a peněžitý trest třicet tisíc korun s náhradním trestem tři měsíce,“ uvedla mluvčí Hájková. „V tomto případu byl uložen trest šest měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou let a peněžitý trest třicet tisíc korun s náhradním trestem tři měsíce,“ uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková pro Českou televizi. Muž byl uznán vinným ze sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to mu hrozily až tři roky vězení.  

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.