nahoru

René Schreier je náměstkem ministra kultury již od února 2014

ČTK31. července 2019 • 10:50
René Schreier
René Schreier
• foto: 
ČTK

Končící ministr kultury Antonín Staněk pověřil vedením ministerstva svého dosavadního náměstka  Reného Schreiera. Úřad povede od 1. srpna. René Schreier se stal odborným náměstkem ministra kultury v únoru 2014 za ministra Daniela Hermana (KDU-ČSL), který mu svěřil odbor ekonomický, odbor investic a odbor veřejných zakázek, informatiky a vnitřní správy.

René Schreier, který se narodil v roce 1978, vystudoval Fakultu ekonomiky a managementu na Univerzitě obrany Brno a obor finanční management a strategické řízení financí na Business Institutu v Praze.

Profesní kariéru začal jako voják z povolání, působil ve velitelských funkcích u Čestné stráže. Poté v roce 2007 krátce pracoval jako vedoucí technického oddělení odboru Archiv bezpečnostních složek na ministerstvu vnitra a na Úřadu vlády ČR jako ředitel kanceláře vládního zmocněnce pro organizační přípravu a zřízení a zabezpečení řádného chodu Ústavu pro studium totalitních režimů a Archivu bezpečnostních složek.

V Ústavu pro studium totalitních režimů poté v letech 2008 až 2013 působil jako náměstek ředitele pro ekonomiku, provoz a informatiku. V dubnu 2010 ho sice krátkodobý šéf ÚSTR Jiří Pernes odvolal, v srpnu téhož roku ho však nový šéf ÚSTR Daniel Herman do funkce vrátil.

Na přelomu let 2013 a 2014 byl krátce finančním ředitelem společnosti CZE, s.r.o.

Loni v květnu byl Schreier jedním ze čtyř osobností, kterým Výbor pro odškodnění romského holokaustu udělil ocenění za to, že se přičinili o odstranění vepřína z pietního místa romského holokaustu v Letech na Písecku.

ČTK
Diskuse ke článku