Doležal: Nesmíme držet hubu, lidi volí špatně, svědčí to o naší úrovni. Po Babišovi to tu může být ještě horší | Reflex.cz
nahoru

Doležal: Nesmíme držet hubu, lidi volí špatně, svědčí to o naší úrovni. Po Babišovi to tu může být ještě horší

Čestmír Strakatý31. července 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Bohumilem Doležalem
• video: 
Prostor X

Babiš, Zeman, Okamura a Filip. Podle komentátora a publicisty Bohumila Doležala to jsou strůjci nových pořádků v Česku, které prý mají už teď strašlivé důsledky. Tvrdí, že jde o mocenský konglomerát, který nemá v demokracii co dělat, a lidi se musí bránit, jinak tu bude nová normalizace. Říká, že je třeba přesvědčovat jejich voliče, požadovat nové volby a taky mluvit o tom, co přijde po Babišovi se Zemanem. To totiž může být ještě horší.

Svědčí to o úrovni voličů, nás všech, říká o preferencích hnutí ANO Doležal. Lid se podle něj ale mýlí často a tu většinu, která je s novými pořádky spokojená, je třeba neustále přesvědčovat o jejich chybě. Podle Doležala není třeba se bát nových voleb, ale chybí tu někdo, komu by bylo možné dát důvěru. Opozice je totiž bezzubá.

Zeman a Babiš se shodnou bez problémů a táhnou za jeden provaz, pokud jde o utahování demokracie, míní Doležal. Vypadá to prý, že prezident je teď silnější, to ale na mocenském konglomerátu nic nemění. Režim se nám přitom podle Doležala mění pod rukama. Po roce 1989 se udělala spousta chyb, to ale není důvod demokracii úplně rozbít, dodává.

Válková: Vstup do KSČ byla chyba, ale nemusím se stydět. Pro dobrou věc vítám i podporu…

Doležal tvrdí, že lidé vkládají falešné naděje do protestů a demonstrací organizovaných spolkem Milion chvilek pro demokracii. Chybí jim totiž politické požadavky a aktivita, dělají jen anarchii, která se může zvrátit v totalitu. Neměli by požadovat odstoupení Babiše a Zemana, ale právě nové volby a prosazení žaloby na prezidenta v Poslanecké sněmovně. Doležal odmítá, že ta by neměla smysl. Když se totiž nebude dělat nic, dopadne to tu jistě špatně.

Byla tu opravdu snaha zamlčet informace a komentáře k ústavní žalobě? Kdo by mohl přijít po Babišovi a Zemanovi a proč je nutné začít o tom mluvit? Je lidem v Česku opravdu jedno, co se děje? Vládne tu nechumelismus? A co jsou podle Doležala tři nenápadné důkazy pro to, co říká?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Právník Gerloch: Zeman posílil, Ústavu je třeba upravit, pravomoci reálně má. Nejsme…
Babiš už dělá chyby, přijde až 300 tisíc lidí, a tím nekončíme. Kryštof jsme…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Chytrý pan Brčko II: Jakou zanechá uhlíkovou stopu brčko dovážené z Číny?
PREMIUM X Bruce Springsteen: Rocker s typickým chraplákem, který se stal jedním se symbolů amerického patriotismu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Český Lev Borský: Radikální intelektuál pojmenoval civilizační problémy. Jejich rešení ho zahubilo
PREMIUM X Karel Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost...

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější