Twitter kvůli šíření nenávisti zablokoval účet krajně pravicového Geerta Wilderse | Reflex.cz
nahoru

Twitter kvůli šíření nenávisti zablokoval účet krajně pravicového Geerta Wilderse

ČTK31. května 2019 • 14:40
Geert Wilders v Praze
Geert Wilders v Praze
• foto: 
ČTK

Twitter dnes kvůli šíření nenávistného obsahu dočasně zablokoval účet nizozemského krajně pravicového politika Geerta Wilderse. Poslanec, známý svými protiislámskými postoji, v místním tisku označil opatření za neuvěřitelné a uvedl, že mu společnost Twitter pohrozila trvalým zablokováním.

Příspěvek, která vedl k zablokování jeho účtu, se podle Wilderse týkal liberální centristické strany D66 a jejího čelného představitele Roba Jettena. Podle nizozemského tisku je Wilders označil za "hňupy, kteří nechávají otevřené hranice a importují více a více islámu, načež roní krokodýlí slzy kvůli následkům, jako jsou vraždy ze cti, ženská obřízka, terorismus a nenávist". Tweet už byl z Wildersova účtu odstraněn.

Rozvrat britské politiky pokračuje: Volby by vyhráli Liberální demokraté, druhý je…

"Lidi, kteří mi vyhrožují smrtí, Twitter často toleruje, ale věcný tweet týkající se kolegy nikoliv. Šílené," sdělil kontroverzní politik nizozemské televizi NOS.

Wilders vede Stranu pro svobodu (PVV), která minulý týden propadla ve volbách do Evropského parlamentu. Získala pouze 3,5 procenta hlasů a do europarlamentu se v důsledku plánovaného přepočtení mandátů probojuje až ve chvíli, kdy Evropskou unii opustí Británie.

Kocovina v Londýně: Návrat do 80. let na skvělých černobílých snímcích, podívejte se
Bednářová: Británie je multikulturní ráj, no-go zóny tam byly vždycky. Bojím se o ni, v…

ČTKMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější