nahoru

Kocovina v Londýně: Návrat do 80. let na skvělých černobílých snímcích, podívejte se

Martin Mrázek 18. srpna 2020 • 16:00
Kocovina v Londýně: Návrat do 80. let na skvělých černobílých snímcích, podívejte se
foto: Trevor Fletcher

Trevor Fletcher je rodákem z anglického Portsmouthu a v britském hlavním městě střídavě žil a přespával u přátel celá 80. léta. Jeho snímky působí jako stroj času a přenesou vás do období umírajícího punku, rabování v chudinských čtvrtích a těžkých sobotních rán.

Doba Trevorovi nahrávala, Velká Británie se díky tvrdým ekonomickým a sociálním opatřením začínala pomalu vzpamatovávat z ekonomické krize 70. let. Nezaměstnanost byla na svém vrcholu, společností otřásají demonstrace a stávky, mezi mladými lidmi doznívala divoká vlna punku z předchozí dekády. A právě život obyčejných lidí v této neklidné době Trevora fascinoval natolik, že se rozhodl dění kolem sebe zaznamenávat.

„Nejsem profesionální fotograf, ale focení jsem vždy miloval,“ přiznává Fletcher. Zachytit ducha tehdejších časů dokázal skvěle. Přesvědčit se o tom můžete v naší galerii:

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.