Policie zatkla Poláka podezřelého z přípravy teroristického útoku. Chtěl se pomstít odpůrcům islámu | Reflex.cz
nahoru

Policie zatkla Poláka podezřelého z přípravy teroristického útoku. Chtěl se pomstít odpůrcům islámu

Lukáš Lhoťan21. května 2019 • 07:40
Polská policie zatkla polského konvertitu. Údajně připravoval teroristický útok
Polská policie zatkla polského konvertitu. Údajně připravoval teroristický útok
• foto: 
ČTK

Minulý týden informovala polská média o zásahu polské kontrarozvědky ABW (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego), jejíž komando zatklo polského konvertitu k islámu kvůli podezření z přípravy teroristického útoku v Polsku. Jde tak již o druhého polského muslima a konvertitu zatčeného tento rok za podezření z přípravy teroristického útoku na polské cíle.

Prvním zatčeným byl David L., který se také měl na straně islámských povstalců účastnit bojů v Sýrii proti jednotkám věrným syrské vládě. Počátkem května pak byl zatčen Mikolaj B., který měl připravovat teroristický útok na veřejná místa v Polsku. Chtěl se tak pomstít odpůrcům islámu, a jak dodává Stanisław Żaryn, mluvčí ministra koordinátora zvláštních služeb Polské republiky, zatčený konvertita se již dříve léčil s psychickými problémy.

O zadrženém konvertitovi úřady zveřejnily pouze tu informaci, že byl údajně členem muslimské komunity v polském hlavním městě Varšava a mezi muslimy užíval přezdívku Mohamed. Na základě vzneseného obvinění hrozí zatčenému konvertitovi trest vězení od 3 měsíců do 5 let a soud rozhodl o jeho zajištění ve vazbě, která se případně může prodloužit. Zatčený konvertita všechna obvinění odmítl jako nepravdivá.

Děsivé snímky, které měly skončit v řece. Fotografie mrtvých, které způsobily…

Evidence muslimů

Již v roce 2015 informovala polská média, že polská kontrarozvědka vede evidenci a monitoring zhruba 200 muslimů napojených na radikální islámská uskupení. A v roce 2015 byli například zatčeni tři muslimové (údajně Čečenci), kteří shromažďovali podporu pro teroristickou organizaci Islámský stát.

Loni na podzim polské úřady také informovaly o zatčení muslima původem z Ruské federace, který mimo podpory terorismu měl také podíl na organizování nelegální migrace do Evropy, jak informoval tehdy ve svém komuniké Żaryn.

Posvátná kniha islámu. Co ovlivnilo vznik koránu a proč se na jeho výkladu muslimové …
Kandidáti do eurovoleb: první český celoevropský lídr, staré tváře i mladé pušky a…Klíčová slova: Polsko, policie, terorismus, islám, muslimové


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější