Policie zatkla Poláka podezřelého z přípravy teroristického útoku. Chtěl se pomstít odpůrcům islámu | Reflex.cz
nahoru

Policie zatkla Poláka podezřelého z přípravy teroristického útoku. Chtěl se pomstít odpůrcům islámu

Lukáš Lhoťan21. května 2019 • 07:40
Polská policie zatkla polského konvertitu. Údajně připravoval teroristický útok
Polská policie zatkla polského konvertitu. Údajně připravoval teroristický útok
• foto: 
ČTK

Minulý týden informovala polská média o zásahu polské kontrarozvědky ABW (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego), jejíž komando zatklo polského konvertitu k islámu kvůli podezření z přípravy teroristického útoku v Polsku. Jde tak již o druhého polského muslima a konvertitu zatčeného tento rok za podezření z přípravy teroristického útoku na polské cíle.

Prvním zatčeným byl David L., který se také měl na straně islámských povstalců účastnit bojů v Sýrii proti jednotkám věrným syrské vládě. Počátkem května pak byl zatčen Mikolaj B., který měl připravovat teroristický útok na veřejná místa v Polsku. Chtěl se tak pomstít odpůrcům islámu, a jak dodává Stanisław Żaryn, mluvčí ministra koordinátora zvláštních služeb Polské republiky, zatčený konvertita se již dříve léčil s psychickými problémy.

O zadrženém konvertitovi úřady zveřejnily pouze tu informaci, že byl údajně členem muslimské komunity v polském hlavním městě Varšava a mezi muslimy užíval přezdívku Mohamed. Na základě vzneseného obvinění hrozí zatčenému konvertitovi trest vězení od 3 měsíců do 5 let a soud rozhodl o jeho zajištění ve vazbě, která se případně může prodloužit. Zatčený konvertita všechna obvinění odmítl jako nepravdivá.

Děsivé snímky, které měly skončit v řece. Fotografie mrtvých, které způsobily…

Evidence muslimů

Již v roce 2015 informovala polská média, že polská kontrarozvědka vede evidenci a monitoring zhruba 200 muslimů napojených na radikální islámská uskupení. A v roce 2015 byli například zatčeni tři muslimové (údajně Čečenci), kteří shromažďovali podporu pro teroristickou organizaci Islámský stát.

Loni na podzim polské úřady také informovaly o zatčení muslima původem z Ruské federace, který mimo podpory terorismu měl také podíl na organizování nelegální migrace do Evropy, jak informoval tehdy ve svém komuniké Żaryn.

Posvátná kniha islámu. Co ovlivnilo vznik koránu a proč se na jeho výkladu muslimové …
Kandidáti do eurovoleb: první český celoevropský lídr, staré tváře i mladé pušky a…Klíčová slova: Polsko, policie, terorismus, islám, muslimové


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Boris Johnson: Jedni ho budou zuřivě nenávidět, druzí adorovat. Propast mezi nimi se bude jenom prohlubovat
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější